آرزوهای بزرگ؛ از چشم بادامی ها تا سوارکارها

به گزارش مجله میهن، چینی ها برای موفقیت در جام هفدهم چشم به سلول های خاکستری و دستان معجزه گر روباه مو نقره ای ایتالیایی دارند.

آرزوهای بزرگ؛ از چشم بادامی ها تا سوارکارها

چین یکی از مدعیان خاموش و مرموز جام ملت های آسیا است. تیمی که اگرچه در مارکت فوتبال اسیا همیشه یک تیم درجه 2 محسوب می شده، اما با حضور بزرگترین نام شاغل در فوتبال آسیا روی نیمکت خود، آرزوهای بزرگی را در سر دارد. مارچلو لیپی کهنه کار و موفق، نامدارترین و بزرگترین مربی حاضر در جام ملت های آسیا است و چینی ها برای موفقیت در جام هفدهم چشم به سلول های خاکستری و دستان معجزه گر روباه مونقره ای ایتالیایی دارند. چین در در گروه C رقابتها در گروهی معتدل کنار کره جنوبی، قرقیزستان و فیلیپین قرار گرفته است. چین که تا به حال در طول تاریخ خود موفق به فتح جام ملت های آسیا نشده، اما سرمربی نام آشنای تیم ملی چین، مدعی شد تیمش قصد دارد شگفتی ساز جام ملت های 2019 لقب گیرد. در اولین دیدار در این دوره از رقابت ها به مصاف قرقیزستان خواهد رفت و اگرچه آنها از سال 2004 که میزبان بودند حتی هرگز به یک چهارم نهایی هم نرسیده اند، اما مارچلو لیپی معتقد است شاگردانش این دوره می توانند فراتر از انتظارات ظاهر شوند.

مارچلو لیپی در این باره گفت: هدف ما این است که بهترین عملکرد خود را ارائه داده و نتایج خوبی بدست آوریم. ما می دانیم که در این رقابت ها نامزدهایی مانند ژاپن، استرالیا، ایران و کره جنوبی برای قهرمان وجود دارد، اما همیشه یک شگفتی ساز می گردد و من امیدوارم ما بتوانیم تیم شگفتی ساز این مسابقات باشیم. من 7 سال است در چین کار می کنم و دریافته ام طرفداران چینی چقدر نگران تیم خود هستند، پس امیدوارم ما بتوانیم باعث رضایت فراوان آنها در جام ملت های آسیا شویم.

لیپی همچنین در مورد غیبت ژانگ ژی، مسن ترین بازیکن جام ملت های 2019 به دلیل محرومیت در دیدار اول برابر قرقیزستان گفت: ما می دانیم ژانگ ژی در اولین دیدار به دلیل محرومیت غایب است و باید خودمان را برای بازی کردن بدون او آماده کنیم. -

اسبدوانی، مهمتر از فوتبال!

قرقیزستان یکی از ناشناخته ترین تیم های حاضر در جام ملت های آسیا است که تاکنون در آسیا هیچ افتخاری کسب ننموده. حضور نوبرانه آنها در جام ملت ها، آسیا را تیم جدیدی از آسیای میانه آشنا خواهد نمود؛ کشوری که البته در آن فوتبال سکه رایجی ندارد و اسبدوانی مهمتر از فوتبال است! تیم ملی قرقیزستان که در رنکینگ فیفا رتبه 91 را داراست و همین ثابت می نماید آنها تیم مهمی در فوتبال اسیا نیستند. شاید مهمترین بازیکن قرقیزها میرلان میرزایف باشد. ستاره لژیونر قرقیزستان که در5 سال سابقه بازی در فوتبال ترکیه را دارا است و در باشگاه سریک بلدی اسپور بازی می نماید. مهاجم 28 ساله قرقیزستان که در طی 33 بازی در تیم ملی موفق شده است 8 گل را به ثمر برساند و مهمترین و تاثیرگذارترین بازیکن در ترکیب قرقیزها است.

میرزایف در خصوص حضور قرقیزستان در جام ملت های آسیا گفت: جام ملت های آسیا در امارات باعث می گردد نام کشورما در نقشه فوتبالی منطقه و قاره شناخته گردد و شرکت ما در این تورنمنت نقش بسزایی در جذب مردم به به ورزش و خصوصا رشته فوتبال دارد. این توجهی که این روزها معطوف تیم ملی شده، تا به امروز وجود نداشت و این مرهون صعود تیم ما به این مسابقات بوده است.

با توجه به این که قرقیزستان تا حدی ناشناخته است میرزایف سعی نموده کشورش را بیشتر معرفی کند: کشور من استقلال خودش را در سال 1991 به دست آورده و اولین بازی ملی قرقیزستان نیز مقابل ازبکستان برگزار گردید. مردم قرقیزستان ورزشهای دیگر را مثل کشتی و حتی اسبدوانی را به فوتبال ترجیح می دهند و از اهمیت بیشتری برایشان برخوردار است اما فوتبال رفته رفته در حال جذب تماشاگران زیادی است که امیدوارم در آینده میزان طرفداران بیشتر از امروز گردد. مطمئنم که حضور در جام ملت ها در جلب توجه مردم به فوتبال تاثیرگذار خواهد به ویژه اگه ما در این تورنمنت بدرخشیم.

مهاجم باشگاه سریک بلدی اسپور با اشاره به حضور نوبرانه تیمش در جام ملتها گفت: حضور در رقابت های معتبر و سطح بالایی همچون جام ملت ها برای شخص من و کل تیم برای اولین بار در این سطح در حال رقم خوردن است و احساس مسئولیت زیادی نه فقط برای مجموع تیم ملی بلکه برای کل کشور به بار آورده. با تمام قوا خودمان را برای این مسابقات آماده کردیم و می خواهیم اثبات کنیم تیم ضعیف و دست و پا بسته ای نیستیم و در این اردو از تمام تجهیزات کامل و امکانات استفاده کردیم و بی صبرانه منتظر بازی مقابل چین هستیم.

وی در خصوص بازی در لیگ ترکیه و البته اهدافش از حضور در جام ملت ها گفت: از بازی در ترکیه از لحاظ تاکتیکی و تکنیک های مهارتی چیزهای زیادی یاد گرفتم. حس می کنم توانایی حضور در این سطح از مسابقات را دارا هستم و استرس خاصی از قرار دریافت در برابر تیم های درجه اول آسیا ندارم.

12

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 30 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 2617

به "آرزوهای بزرگ؛ از چشم بادامی ها تا سوارکارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرزوهای بزرگ؛ از چشم بادامی ها تا سوارکارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید