آشنایی با ویزای توریستی کانادا

کانادا از محبوبترین مقاصد گردشگری جهان به شمار میرود و البته با روابطی که بین کشور ما و کانادا در جریان است در مورد ایرانی هاکمی سخت گیر هستند در ادامه با ویزای توریستی کانادا آشنا خواهیم شد.

آشنایی با ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یا (Visitor Visa) همانگونه که از نام آن بر آید با اهدافی توریستی صادر می گردد. نکته جالب در خصوص این ویزا این است که در حال حاضر این ویزا به شکل ویزای مولتی کانادا (Canada Multiple Visa) که در ایران با نام هایی همچون ویزای 5 ساله کانادا نیز معروف گردیده، صادر می شوند. در واقع بنابر اعلام وب سایت سفارت کانادا به افسران مهاجرت این کشور توصیه گردیده است ویزای کانادا را تا جای ممکن به شکل ویزای مولتی صادر نمایند.

دارندگان ویزای مولتی کانادا قادر خواهند بود تا زمان اعتبار ویزای خود (اعتبار ویزای مولتی کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت است) در هر زمان و بدون محدودیت وارد خاک کانادا شوند و هر بار تا مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند. بعد از گذشت 6 ماه کافی است یک بار ولو به مدت 6 ساعت از کانادا خارج شوند و مجددا به این کشور بازگردند تا اقامت آنها در کانادا برای 6 ماه دیگر بلامانع باشد.

ویزای تضمینی کانادا

همانگونه که می دانید دعوتنامه یکی از مدارکی است که می توان در زمان درخواست ویزای تضمینی کانادا ارائه داد. ویزای تضمینی کانادا نوعی ویزای توریستی است که خود متقاضی دعوتنامه ای رسمی از شرکت، سازمان و یا فردی حقیقی ندارد.

البته لفظ ویزای تضمینی کانادا که به اشتباه و با اهداف سودجویانه توسط برخی موسسات و افراد به معنی تضمین ویزا شدن در بین متقاضیان تفسیر گردیده است به هیچ وجه وجهه قانونی و اجرایی ندارد.

ویزای نرمال کانادا

در این نوع ویزا ارائه دعوتنامه بر عهده خود متقاضی خواهد بود و روند درخواست ویزای کانادا طبق روال مرسوم صورت خواهد گرفت. پس از تکمیل مدارک مورد احتیاج که فهرست آنها در بخش مربوط به فرم های درخواست ویزای کانادا در همین صفحه قرار داده گردیده است، هر یک از این مدارک به دارالترجمه ارائه گردیده به صورت آنلاین برای ویزا کانادا اقدام می گردد.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا، نوعی ویزای توریستی کانادا برای والدین و یا پدر بزرگ و مادربزرگ فردی است که در کانادا اقامت دائم دارد. به بیان دیگر دعوت نماینده می بایست فرزند و یا نوه متقاضی باشد. حداقل حقوق پایه دعوت نماینده در کانادا نباید از 24000 دلار در سال کمتر باشد؛ مدارک اقامت و برگه های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت نماینده نیز حتما باید ضمیمه پرونده درخواست سوپر ویزای کانادا گردد. همچنین دعوت نماینده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت نموده و فرد دعوت شونده باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه گردد. تاییده پزشک معتمد سفارت از آن جهت است که سلامت متقاضی پیش از ورود به کانادا تایید گردد تا هذف از اقامت در کانادا درمان و تحمیل هزینه های درمانی به دولت کانادا نباشد. اعتبار اعلام گردیده برای سوپر ویزای کانادا تا ده سال است اما از آنجائیکه گذرنامه های ایرانی حداکثر تا پنج سال اعتبار دارند، ویزا کانادا که از این طریق به متقاضیان ایرانی تعلق می گیرد پنج ساله است. این ویزا چند بار ورود است و به دارنده آن اجازه می دهد در هر بار ورود حداکثر دو سال در کانادا اقامت داشته باشد. پس از خاتمه اعتبار پاسپورت متقاضی احتیاج به اقدام مجدد نیست و تنها برچسب سوپر ویزا بر روی پاسپورت جدید الصاق می گردد.

انتشار: بروزرسانی: 2 بهمن 1397 شناسه مطلب: 970

به "آشنایی با ویزای توریستی کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با ویزای توریستی کانادا"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید