شروع مرحله ششم عملیات اراده پیروزی در عراق با حضور الحشد الشعبی

به گزارش مجله میهن، نیروهای الحشد الشعبی، ارتش، پلیس فدرال و نیروهای اطلاعاتی عراق ششمین مرحله از عملیات اراده پیروزی برای ریشه کنی تروریسم در عراق را شروع کردند.

شروع مرحله ششم عملیات اراده پیروزی در عراق با حضور الحشد الشعبی

به گزارش گروه بین الملل مجله میهن، مرکز اطلاع رسانی دستگاه امنیتی عراق روز یکشنبه از شروع مرحله ششم از عملیات ارادة النصر(اراده پیروزی) در استان های صلاح الدین، الجزیرة ، الانبار و کرکوک این کشور اطلاع داد.

این گروه در بیانیه ای مطبوعاتی به نقل از عبدالامیر رشید یار الله، جانشین فرمانده عملیات مشترک عراق آورده است: به فرمان عادل عبدالمهدی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق و زیر نظر فرمانده عملیات مشترک مرحله ششم از عملیات اراده پیروزی سحرگاه امروز ششم اکتبر 2019 شروع شد.

به گزارش وبگاه خبری الغد پرس، این بیانیه هدف از عملیات را جستجو، پاکسازی و نابودی مخفیگاه های تروریست ها و خشکاندن منابع تروریسم، دستگیری افراد تحت تعقیب قضایی و تامین ثبات و امنیت در استان های صلاح الدین، الجزیره، الانبار و کرکوک خاطرنشان کرد.

در این عملیات یگان هایی از نیروهای الحشد الشعبی، نیروهای عشایر، پلیس فدرال و دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی عراق با ارتش مشارکت می نمایند.

مرحله نخست عملیات اراده پیروزی 16 تیر ماه گذشته برای پاکسازی مناطق مشترک میان سه استان صلاح الدین، نینوی و الانبار تا مرز عراق با سوریه شروع شد.

مرحله دوم این عملیات نیز 29 تیر ماه گذشته با دستور فرمانده کل نیروهای مسلح و نظارت فرماندهی عملیات مشترک، کلید خورد. افزایش امنیت و ثبات در مناطق شمالی بغداد و مناطق اطراف آن در استان های دیاله، صلاح الدین و الانبار هدف این عملیات بود.

مرحله سوم نیز 14 مرداد ماه گذشته شروع شد. هدف از این مرحله، پاکسازی و تفتیش مناطق شمالی شهرهای جلولاء و المقدادیه در استان دیاله و جنوب استان نینوی (شمال عراق) بود.

مرحله چهارم اراده پیروزی هم دوم شهریور ماه شروع شد. در این عملیات تمامی بیابان وسیع الانبار و بعضی مناطق معین شده دیگر، از بقایای تروریست های داعش پاکسازی شد.

مرحله پنجم از این عملیات هم بیست و پنجم شهریور ماه در مناطق شمال استان کربلا و جنوب الانبار انجام شد.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق عملیات اراده پیروزی را دو سال پس از پیروزی در برابر داعش، پراهمیت خوانده و تاکید نموده است که اهمیت این عملیات در تداوم و تقویت روابط بین نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی و هماهنگی بین آنهاست؛ گذشته از هماهنگی بین نیروهای امنیتی و شهروندان که در واقع سنگ بنای تمامی موفقیت های امنیتی است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 11774

به "شروع مرحله ششم عملیات اراده پیروزی در عراق با حضور الحشد الشعبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع مرحله ششم عملیات اراده پیروزی در عراق با حضور الحشد الشعبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید