آلودگی هوا خودکشی را افزایش می دهد

به گزارش مجله میهن، نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد زندگی در شهرهای آلوده افراد را دچار افسردگی یا خودکشی می کند، زیرا ذرات سمی می توانند به مغز و سلامت روان آسیب برسانند.

آلودگی هوا خودکشی را افزایش می دهد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله میهن به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی تازه حاکی از آن است زندگی در شهرهای آلوده افراد را دچار افسردگی یا خودکشی می کند، زیرا ذرات سمی می توانند به مغز و سلامت روان آسیب برسانند.

محققان باور دارند، برای هر 10ug / m3 افزایش آلودگی ، افسردگی 10٪ و خودکشی 2٪ افزایش می یابد؛ محققان مطالعات مربوط به آلودگی و سلامت روان را در 16 کشور بررسی کردند.

تصور می شود ذرات سمی که توسط اتومبیل ها منتشر می شوند، باعث ایجاد التهاب مغزی می شوند؛ زندگی در شهرهای آلوده ممکن است شما را دچار افسردگی یا مرگ و خودکشی کند، زیرا ذرات سمی می توانند به مغز و سلامت روان شما آسیب برساند.

طبق تحقیقات صورت گرفته، آلودگی هوا حاوی مواد شیمیایی سمی است که می تواند باعث تورم در مغز و به علائم مسائل سلامت روان منجر شود.

سازمان جهانی بهداشت توصیه می کند که آلودگی باید زیر 10ug / m3 باشد؛ اما بیش از 90 درصد کشورها از این سطح فراتر رفته اند.

محققان تخمین می زنند که پایین آمدن سطح آلودگی هوا می تواند خطر ابتلا به افسردگی در ساکنان شهر انگلیس را تقریباً 2.5 درصد کاهش دهد.

محققان همچنین شواهدی از ارتباط بین آلودگی هوا و خودکشی پیدا کردند؛ آنها گفتند در روزهایی که هوا بسیار آلوده هست نرخ خودکشی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 14833

به "آلودگی هوا خودکشی را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوا خودکشی را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید