آماده همکاری با ایران برای ایجاد ثبات در منطقه هستیم، سفر ظریف به چین

به گزارش مجله میهن، گنگ شوانگ در کنفرانس خبری روز آدینه آمادگی این کشور برای همکاری با ایران با هدف برقراری صلح و ثبات در منطقه را گفت.

آماده همکاری با ایران برای ایجاد ثبات در منطقه هستیم، سفر ظریف به چین

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش ، سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در کنفرانس خبری روز آدینه آمادگی این کشور برای همکاری با ایران جهت برقراری صلح و ثبات در منطقه را گفت.

گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در شروع این کنفرانس خبری گفت به دعوت وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران از 25 تا 27 اوت سفری رسمی به چین خواهد داشت.

شوانگ در پاسخ به سوالی درباره اینکه در جریان سفر ظریف به چین درباره چه موضوعاتی مصاحبه خواهد شد گفت: چین و ایران دوستان سنتی هستند. در این 38 سال که روابط دیپلماتیک ما برقرار شد شاهد توسعه مداوم و پایدار آن بودیم.

وی افزود: در جریان سفر ظریف، وانگ یی با ایشان رایزنی خواهد نمود و درباره روابط دوجانبه و مسائل بین المللی و منطقه مصاحبه خواهیم کرد. چین آماده کار با ایران در راستای ایجاد پیشرفت های بیشتر در زمینه مشارکت راهبردی ما و برای برقراری صلح و ثبات در منطقه خلیج [فارس]است.

شوانگ درباره گزارش ارزیابی وزارت خارجه آمریکا از پایبندی کشور ها به توافقنامه های کنترل تسلیحاتی که چین را به نقض تعهدات خود در زمینه آزمایش سلاح های هسته ای متهم می نماید گفت: هنگامی که بحث از کنترل تسلیحاتی و منع اشاعه مطرح است باید یادآوری کرد که خروج آمریکا از برجام و توافق موشکی با روسیه با مخالفت های جهانی و نقدها همه جانبه جامعه بین الملل روبرو شد.

وی افزود: کاری که آمریکا باید در وهله اول انجام دهد این است که به جای داوری درباره دیگران درباره کارنامه خودش در پایبندی به تعهدات خودش تأمل کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 8798

به "آماده همکاری با ایران برای ایجاد ثبات در منطقه هستیم، سفر ظریف به چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده همکاری با ایران برای ایجاد ثبات در منطقه هستیم، سفر ظریف به چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید