آموزش مهارت های زندگی در مدارس و دانشگاه ها جدی گرفته گردد

به گزارش خبرنگاران، مجید خدابخش ظهر سه شنبه در کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان که با حضور ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان همراه بود، گفت: جامعه ما نیازمند آموزش مهارت های زندگی در بین تمامی اقشار به خصوص جوانان است و انتظار داریم که تمامی نهادهای فرهنگی و آموزشی در این راستا وارد عمل شوند.

آموزش مهارت های زندگی در مدارس و دانشگاه ها جدی گرفته گردد

وی ادامه داد: باید تمام انرژی خود را روی بحث تربیت و پس از آن تعلیم بگذاریم، اگر این اتفاق بیفتد بسیاری از معضلات جامعه همچون خشونت های اجتماعی، طلاق و دیگر معضلات موجود به شدت کاهش می یابد و احتیاج به برنامه ریزی برای عواقب این معضلات نیست.

خدابخش اضافه کرد: در این زمینه احتیاج داریم تا همه مسئولان کوشش نمایند و از سوی دیگر نیز رسانه ها دست در دست هم داده و برای بحث فرهنگ سازی، زمان بگذارند و از طرف دیگر، تمامی افرادی که رفتارشان به عنوان یک الگو تاثیرگذار است نیز وارد میدان شوند.

وی با اشاره به وظیفه سنگین آموزش و پرورش در زمینه تربیتی گفت: مهارت های زندگی باید در متون درسی دانش آموزان و دانشجویان گنجانده گردد و نباید از این بخش به سادگی گذشت.

وجود 140 هزار زن سرپرست خانوار در استان

مشاور استاندار آذربایجان شرقی در امور بانوان و خانواده نیز در این جلسه گفت: در استان 140 هزار نفر زن سرپرست خانوار وجود دارند که 11.5 درصد از کل خانوارهای استان را شامل می شوند. نرخ باسوادی زنان استان بر اساس سرشماری سال 95 برابر با 80 درصد بوده که نسبت به سال 90 رشد چشمگیری داشته است.

رقیه صادق زاده ادامه داد: در سطح دانشگاهی حدود 40 درصد دانشجویان استان را دختران تشکیل داده اند که نشان از رشد آگاهی در بین دختران و زنان استان دارد.

وی اضافه کرد: در انتخابات اخیر ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز مشارکت زنان چشمگیر بوده به طوری که میزان مشارکت سیاسی زنان استان برابر با 49.3 درصد بوده است.

صادق زاده با بیان اینکه هم اکنون دو نفر از بخشداران استان از بانوان هستند، گفت: در کل استان 23 نفر عضو شورای شهر، 43 نفر عضو شورای اسلامی روستا و 40 نفر نیز دهیار زن وجود دارد.

وی با اشاره ای به زنان کارآفرین استان نیز گفت: تعداد زنان کارآفرین استان حدود 800 نفر است که 24 واحد صنعتی با مدیریت زنان لایق و موفق اداره می گردد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: بروزرسانی: 30 مرداد 1397 شناسه مطلب: 66

به "آموزش مهارت های زندگی در مدارس و دانشگاه ها جدی گرفته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش مهارت های زندگی در مدارس و دانشگاه ها جدی گرفته گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید