اتفاقات خوبی در حوزه علم وفناوری استان بوشهر در حال رقم خوردن است

به گزارش خبرنگاران، سعید زرین فر بعد از ظهر دوشنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر گفت: بوشهر همراه با چهار استان دیگر جزو پنج استان دارای منطقه ویژه علم و فناوری کشور است.

اتفاقات خوبی در حوزه علم وفناوری استان بوشهر در حال رقم خوردن است

معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری بوشهر افزود: در دو سال اخیر کارهای خوبی در دست اجرا است و شاهد اتفاقات خوبی در حوزه علم و فناوری استان بوشهر هستیم.

وی توضیح داد: استاندار بوشهر حمایت ویژه ای را از بخش علم و فناوری در استان بوشهر دارد و با اقدامات اجرا شده شاهد تقویت فعالیت شرکت های دانش بنیان هستیم.

دبیر منطقه ویژه علم و فناوری استان بوشهر نیز اعلام کرد: استان بوشهر به دلیل برخورداری از مواهب و مزایای طبیعی، نیروی انسانی خلاق و زیرساخت های فناورانه توانست مجوز یکی از مناطق علم و فناوری کشور را کسب کند.

بیات افزود: با توجه به اینکه این مناطق در کوشش برای فراوری ثروت از علم هستند، در استان بوشهر با توجه به مزایای موجود حوزه ها و خوشه های اولیوت دار معین شده است و در هر حوزه سند خوشه در حال تدوین است.

دبیر منطقه ویژه علم و فناوری استان بوشهر با اشاره به نگاه مدیریت ارشد استان به حوزه علم و فناوری، تاکید نمود: اتفاقات خوبی در استان بوشهر در حال شکل گیری است که یکی از برنامه ها ایجاد شهر هوشمند بوشهر است.

وی دیگر اقدام ارزشمند را تقویت سیستم منطقه ای علم و فناوری با همکاری یونیدو عنوام کرد و افزود: انتظار داریم برای تدوین استراتژی های کسب .و کارهای فناورانه در شهر بوشهر حمایت و یاری شویم تا پهنه های مد نظر را در بوشهر معین کنیم.

بیات افزود: در استان بوشهر شاهد اعتماد بسیار خوبی به بانوان هستیم و این نگاه ویژه باعث توسعه و پیشرفت استان بوشهر می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 10 خرداد 1398 شناسه مطلب: 2866

به "اتفاقات خوبی در حوزه علم وفناوری استان بوشهر در حال رقم خوردن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقات خوبی در حوزه علم وفناوری استان بوشهر در حال رقم خوردن است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید