اختصاص هزارمیلیارد ریال وام به مشاغل روستایی در حوزه های صنایع دستی و گردشگری اصفهان

به گزارش مجله میهن، صبح امروز، کامران کلانی مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، با حضور جمعی از مدیران این اداره کل، با فریدون اله یاری مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان دیدار کرد.

اختصاص هزارمیلیارد ریال وام به مشاغل روستایی در حوزه های صنایع دستی و گردشگری اصفهان

به گزارش مجله میهن به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، فریدون اله کمک امروز 12 مردادماه، در این دیدار ضمن تاکید بر تلاش برای جبران زیان های ناشی از شیوع بیماری کرونا بر فعالان گردشگری و صنایع دستی استان گفت: در حال حاضر دولت با پرداخت 160 میلیون ریال وام به منظور ادامه فعالیت کارکنان واحدهای تولیدی و خدماتی در حوزه های گردشگری و صنایع دستی اقدام خوبی را آغاز کرده، لکن با توجه به آسیب های شدید بیماری کرونا بر دو حوزه صنایع دستی و گردشگری استان به کمک های بیشتری نیاز داریم.

او با اشاره به توافقات این جلسه، اضافه کرد: بر اساس توافق به عمل آمده در این جلسه با مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، از محل بودجه های این اداره کل، مبلغ یک هزارمیلیارد ریال تسهیلات بانکی ویژه فعالان روستای استان (آسیب دیده از بیماری کرونا) تخصیص داده شده، لذا بر اساس توافقات به عمل آمده، تلاش می کنیم تا از محل این تسهیلات با معرفی فعالان گردشگری و صنایع دستی استان در حوزه روستای، در قالب طرح های کارآفرین روستای، از این مشاغل حمایت کنیم.

اله کمک تاکید کرد: ثبت نام و معرفی متقاضیان از طریق معاونت های صنایع دستی و گردشگری اداره کل استان صورت پذیرفته و متقاضیان از طریق سامانه الکترونیک به منظور دریافت وام به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی می شوند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان شرح داد: خوشبختانه در طی 5 سال گذشته، حوزه های گردشگری و صنایع دستی استان از رشد مناسبی برخوردار بودند، لکن در حال حاضر بدلیل بروز تحریم های ظالمانه آمریکا از یک سو و تبعات مرگبار بیماری کرونا، این دو حوزه نیازمند کمک مان هستند، لذا معتقدم راه برون رفت از بحران بیماری کرونا، همدلی تمامی مسئولان استان است.

اله کمک در خاتمه این نشست تاکید کرد: فعالان گردشگری و صنایع دستی از جمله آسیب پذیرترین اقشار فرهنگی و اقتصادی کشور هستند، لذا باید راه کارهای را اندیشید تا از این طریق بتوان رونق فعالیت را در پهنه استان به این دو بخش برگردانیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 22054

به "اختصاص هزارمیلیارد ریال وام به مشاغل روستایی در حوزه های صنایع دستی و گردشگری اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص هزارمیلیارد ریال وام به مشاغل روستایی در حوزه های صنایع دستی و گردشگری اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید