اختصاص 1.5 میلیارد دلار به طرح اشتغال روستایی از صندوق توسعه

به گزارش خبرنگاران، انوشیروان محسنی بندپی شامگاه پنج شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که در استانداری کرمانشاه برگزار گردید، گفت: بر اساس گزا ش مرکز پژوهش های مجلس از پاییز 93 تا زمستان 96 حدود 3 میلیون نفر به جمعیت فعال کشور اضافه گردیده است که در 10 سال گذشته بی سابقه بوده است.

اختصاص 1.5 میلیارد دلار به طرح اشتغال روستایی از صندوق توسعه

وی اضافه کرد: طی این سه سال 2 میلیون و 100 هزار نفر یعنی بالغ بر 70 درصد اشتغال ایجاد گردیده است.

سرپرست وزرات تعاون، کار ورفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: بر همین اساس برای طرح اشتغال روستایی برای اولین بار با چنین حجم و نظارت بالایی در مرحله اول 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی اختصاص داده شد.

وی با ابراز رضایت از عملکرد 4 بانک عامل در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری و مناطق زلزله زده، گفت: ما نیز سقف تصمیمات استان را از 60 میلیارد ریال به 100 میلیارد ریال رساندیم.

محسنی بند پی ادامه داد: کارگروه ملی را مرتب برگزار میکنیم و ضروری است استانداران در آن جلسه حضور داشته باشند تا مسائل و مسائل استانها را آنالیز کنیم.

وی ابراز داشت: حدود 6 محور را برای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با 338 هزار اشتغال در نظر گرفته گردیده که از جمله آنها کارورزی، مشوق های بیمه ای، کارآموزی در عرصه محیط واقعی کارو دستمزد یارانه است که در استان کرمانشاه برای شغل اولیها 30 درصد را در طرح تقبل کردیم که پرداخت کنیم.

سرپرست وزرات تعاون، کار ورفاه اجتماعی گفت: باید در کنار ایجاد اشتغال نظارت و صیانت از اشتغال موجود را داشته باشیم و به گونه ای عمل نکنیم که از یک طرف یک میلیون شغل ایجاد کنیم و از طرف دیگر شاهد 500 تا 600 هزار بیکاری اجباری باشیم.

وی توضیح داد: در این راستا 1400 تا 1500 واحد را شناسایی کردیم که بتوانیم در جهت برطرف مسائل آنها اقدام کنیم تا بتوانیم شرایط پایداری برای اشتغال فراهم کنیم.

سرپرست وزرات تعاون، کار ورفاه اجتماعی همچنین گفت: همه مددجویان پشت نوبتی طی مهرماه سال جاری تحت پوشش بهزیستی قرار خواهند گرفت و افرادی که از قلم افتاده باشند می توانند در سامانه ثبت نام نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 16 بهمن 1397 شناسه مطلب: 1144

به "اختصاص 1.5 میلیارد دلار به طرح اشتغال روستایی از صندوق توسعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 1.5 میلیارد دلار به طرح اشتغال روستایی از صندوق توسعه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید