اختصاص 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی توسط دولت

به گزارش مجله میهن، رضا رحمانی ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از کارخانه فولاد شاهرود و در جمع خبرنگاران بابیان اینکه دولت طرح رونق فراوری را برای حمایت از فراوریکنندگان ارائه نموده است، تأکید کرد: این طرح سبب شد تا بسیاری از واحدهای صنعتی، معدنی و کشاورزی مجدداً به چرخه فراوری بازگردند.

اختصاص 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی توسط دولت

وی اضافه نمود: دولت حتی به واحدهایی که بدهی بانکی و یا چک برگشتی داشتند نیز تسهیلات رونق فراوری را به شرطی که این وام ها به فراوری منجر گردد، ارائه کرد.

می بایست به مقوله فراوری داخلی نگاه ویژه ای داشته باشیم

عضو کابینه دوازدهم گفت: هفته آینده تمام استانداران و مسئولان وزارت کشور دعوت می شوند تا همگی در حوزه ارتقای وضعیت فراوری رویکرد ویژه ای را اخذ کنیم.

رحمانی به دیدار روز گذشته خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز اشاره نمود و گفت: همان طور که معظم له تأکیددارند، می بایست به مقوله فراوری داخلی نگاه ویژه ای داشته باشیم و در این رابطه اما طی هفته گذشته و در زمان بستن بودجه از سوی دولت رئیس جمهور چندین جلسه تأکید کردند که فراوری و اشتغال ارتقا یابد.

وی اضافه نمود: دولت علی رغم اینکه در تمام بخش ها به ادارات تأکید نموده که صرفه جویی نمایند، در حوزه اشتغال اما تمام همکاری اجرا شده شده است.

اختصاص تسهیلات 20 هزار میلیارد تومانی به فراوری

وزیر صنعت بابیان اینکه منابع موجود در کشور و استان سمنان باید به فراوری وارد گردد، تأکید کرد: از مدیرکل صنعت معدن استان سمنان می خواهیم تا در راستای ارتقای فراوری بجنگد تا شاهد برطرف موانع و به خصوص در حوزه عدم تبادلات بانکی باشیم.

رحمانی بابیان اینکه هفته آینده دولت تبصره 18بودجه را با تفاهم نامه ای بین وزارت کشور و صنعت معدن را ارائه می نماید، اعلام کرد: تسهیلات 20 هزار میلیارد تومانی در امسال به فراوری اختصاص داده شده و طی تفاهم نامه مذکور همین میزان نیز عیناً برای سال آتی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه نمود: امیدواریم این طرح ها در راستای ارتقای فراوری و به خصوص اشتغال بتواند مؤثر واقع گردد لذا مردم و فراوریگران باید بدانند که دولت تأکید ویژه ای به مقوله فراوری دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 2374

به "اختصاص 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی توسط دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی توسط دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید