ارتقای زمینه فراوری عسل در سیستان و بلوچستان

به گزارش مجله میهن، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: طی سال های اخیر ارتقای زمینه فراوری عسل در استان به میزان 70 تن در سال و افزایش کلنی های زنبور عسل به 6500 کلنی را شاهد بوده ایم.

ارتقای زمینه فراوری عسل در سیستان و بلوچستان

مجتبی پیری در گفت و گو با مجله میهن- اضافه نمود: سیستان و بلوچستان در تولید میوه های گرمسیری به میزان 160 هزار تن و توسعه زیر کشت باغات به 9 هزار هکتار رتبه اول کشوری را دارا است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: همچنین این استان در زمینه تولید گوشت قرمز به میزان 100 هزار تن در سال نقش مؤثری در تولید گوشت قرمز کشور دارد.

وی اعلام کرد: ارتقای زمینه تولید شیر به میزان 106 هزار تن در سال و راه اندازی 1720 واحد گاوداری شیر صنعتی و سنتی از دیگر دستاوردهای بخش کشاورزی استان در سال های اخیر بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: در حال حاضر استان در مورد تولید پسته نیز به میزان 9 هزار هکتار و ایجاد 4 مرکز ضبط و تولید پسته به ظرفیت 3000 تن رسیده است.

وی یکی دیگر از توانمندی های بخش کشاورزی استان را تولید گیاهان دارویی بیان کرد و گفت: توسعه و ارتقای سطح زیر کشت گیاهان دارویی در سطح 5 هزار هکتار و توسعه این سطح به 20 هزار هکتار در برنامه است.

پیری گفت: اجرای کاداستر اراضی در سطح 278 هزار هکتار برای صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزان، توسعه سیستم های نوین آبیاری در سطح 34 هزار هکتار و مطالعه 29 هزار هکتار اجرای 100 هزار هکتار در برنامه سازمان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 3331

به "ارتقای زمینه فراوری عسل در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقای زمینه فراوری عسل در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید