اردوی تنها بانوی سنگنورد ایرانی در اتریش، رکابی: برای کسب سهمیه المپیک توکیو فرصت دارم

به گزارش مجله میهن، ملی پوش سنگنوردی ایران پس از بازگشت از رقابت های قهرمانی دنیا گفت: برای کسب سهمیه المپیک توکیو فرصت دارم و کوشش می کنم در بازی های المپیک ساحلی سکوی خوبی برای کشورم کسب کنم.

اردوی تنها بانوی سنگنورد ایرانی در اتریش، رکابی: برای کسب سهمیه المپیک توکیو فرصت دارم

الناز رکابی، اولین بانوی سنگنورد ایرانی حاضر در بازی های المپیک ساحلی که به تازگی از مسابقات جهانی به ایران بازگشته است، درباره این مسابقات به خبرنگار ورزشی مجله میهن گفت: مسابقات قهرمانی جهان در بالاترین سطح برگزار گردید، چون در این رقابت ها سهمیه بازی های المپیک توکیو توزیع می شد و تقریبا سنگنوردان بیشتر کشورهای جهان در آن شرکت نموده بودند تا ضمن اعلام حضور خود، سهمیه المپیک را به دست آورند.

وی اضافه نمود: در سرانجام این مسابقات به هفت بانوی سنگنورد رشته کمباین سهمیه المپیک توکیو تعلق گرفت. سنگنوردان کشور ژاپن و اسلوونی هم از قویترین ورزشکاران حاضر در این مسابقات بودند.

تنها ملی پوش سنگنورد ایرانی حاضر در این مسابقات به آمادگیش برای کسب سهمیه بازی های المپیک توکیو اشاره نمود و گفت: من در مسابقات جهانی در چهار ماده رقابت کردم که در سرعت عنوان سی ام را کسب کردم، در بولدرینگ سی و نهم و در سرطناب بیست و سوم شدم . در مجموع ضریب سه ماده لید، بولدرینگ و سرعت بیست نفر می توانستند در مسابقات کمباین شرکت نمایند و از آنجایی که من عنوان سی ام را کسب کردم نتوانستم در این مرحله رقابت کنم.

وی با بیان این مطلب که سطح توانایی خود را برای کسب سهمیه بازی های المپیک توکیو دور از دسترس نمی داند، ادامه داد: سطح خودم را برای شرکت در ماده کمباین و کسب سهمیه بازی های المپیک توکیو پائین نمی دانستم، چون در مسابقات جهانی چین که مدتی پیش برگزار گردید عنوان نهم را کسب کردم و در سرطناب هم که تجربه نداشتم به مرحله بعد راه یافتم و رکوردم را در سرعت ارتقاء دادم.

رکابی با بیان این مطلب که می توانست در ماده کمباین رقابت کند، گفت: اگر بهترین عملکردم را در این مسابقات داشتم می توانستم به کمباین راه پیدا نموده و جزو 20 نفر اول باشم، اما متاسفانه شرایط جسمی مناسبی نداشتم و دلیل اصلی آن دیر رسیدن بود و اینکه هنوز با مسابقات هماهنگ نشده بودم.

وی ادامه داد: مسابقات قهرمانی جهان ژاپن سرانجام راه نیست و مسابقات دیگری برای راه یافتن به المپیک توکیو وجود دارد. یکی از این مسابقات در فرانسه برگزار می گردد که حضور ورزشکاران با توجه به رنکینگ آنها تعیین می گردد و یک نفر هم از مسابقات آسیایی سال بعد برای شرکت در بازی های المپیک توکیو انتخاب می گردد که امیدوارم جزو بیست نفر اول جهان باشم که در بازی های المپیک توکیو حاضر می شود و برای کشور افتخارآفرینی کنم.

ملی پوش سنگنوردی درباره ادامه برنامه های خود برای شرکت در بازی های المپیک ساحلی گفت: با یاری فدراسیون و کمیته ملی المپیک قصد دارم در اتریش اردوی تمرینی برگزار نموده و با مربی خارجی تمرین کنم تا بتوانم تمریناتی که طی چند سال انجام ندادم و کمبودهایی که وجود داشت را جبران نموده و سکوی خوبی را برای کشورم کسب کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 10314

به "اردوی تنها بانوی سنگنورد ایرانی در اتریش، رکابی: برای کسب سهمیه المپیک توکیو فرصت دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوی تنها بانوی سنگنورد ایرانی در اتریش، رکابی: برای کسب سهمیه المپیک توکیو فرصت دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید