ازسرگیری پروازهای فرودگاه سنندج گامی در راستا رونق گردشگری کردستان

به گزارش مجله میهن، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان، آغاز مجدد پروازهای روزانه فرودگاه سنندج را گامی در راستای توسعه و رونق گردشگری کردستان مطرح کرد.

ازسرگیری پروازهای فرودگاه سنندج گامی در راستا رونق گردشگری کردستان

به گزارش مجله میهن و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کردستان، اسماعیل مریوانی امروز 16 تیرماه 99 در این خصوص گفت: خوشبختانه پس از وقفه ای که در برقراری پروازهای فرودگاه سنندج ایجاد شده بود، این پروازها با کوشش شرکت کیاپرواز و همکاری کیش ایرلاین به صورت هفته ای سه پرواز در روزهای شنبه، دوشنبه و پنجشنبه از سرگرفته شد.

او با ابراز امیدواری از افزایش پروازهای داخلی و آغاز پروازهای بین المللی از فرودگاه سنندج به نقاط دنیا به ویژه شمال عراق، اضافه کرد: سیستم حمل ونقل هوایی یکی از عمده ترین عناصر تشکیل دهنده صنعت گردشگری است که بخشی از هزینه های گردشگران را به خود اختصاص می دهد. اساسا گردشگری با جابه جایی و حرکت از مبدا و محل زندگی دائمی افراد به نقاط دوردست تحقق پیدا می نماید. بر همین اساس توسعه و گسترش صنعت توریسم منوط به توسعه امکانات حمل ونقل است و حمل ونقل هوایی با ایجاد امکانات دسترسی آسان، راحت، سریع و ایمن به نقاط مختلف و با فواصل زیاد، سهم زیادی از جابه جایی گردشگران را به خود اختصاص داده است.

اسماعیل مریوانی گفت: اگر برنامه بلندمدتی برای پروازهای استان کردستان وجود داشته باشد و در این راستا از بخش خصوصی حمایت گردد، قطعا مسافران و گردشگران بیشتری به استان مسافرت خواهند کرد و مسئله ای برای تامین مسافر نخواهد بود.

او در ادامه ضمن قدردانی از حمایت های استانداری کردستان از بخش های خصوصی فعال در زمینه حمل و نقل هوایی اضافه کرد: امید است این پروازها روز به روز رونق و تداوم بیشتری داشته باشد، چراکه صنعت گردشگری استان با توجه به شیوع ویروس کرونا صدمات زیادی را متحمل شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 15 شهریور 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 21510

به "ازسرگیری پروازهای فرودگاه سنندج گامی در راستا رونق گردشگری کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازسرگیری پروازهای فرودگاه سنندج گامی در راستا رونق گردشگری کردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید