استارت آپ هواشناسی ایرانی توانایی هشدار وقوع سیل را دارد

به گزارش مجله میهن، یک استارت آپ ایرانی در حوزه هواشناسی کاربردی، با معرفی نقاط تعیین پیش از وقوع سیل به یاری شهر های در معرض خطر رفت.

استارت آپ هواشناسی ایرانی توانایی هشدار وقوع سیل را دارد

به گزارش گروه فناوری مجله میهن به نقل از سازمان فضایی ایران، استارت آپ هواشناسی کاربردی هوشمند با استفاده از مدل هواشناسی در حال توسعه خود، اطلاعات آماری گذشته، داده های سنجش از دور و اطلاعات جغرافیایی منطقه، 72 ساعت پیش از آغاز بارش ها در کشور، اقدام به انتشار اخطاریه و توضیحات و توصیه های تکمیلی جهت کاهش ریسک خطرات ناشی از سیلاب و بالا آمدن سطح آب سدها، رودخانه ها و آبگرفتگی معابر و علاوه بر آن فراوری نقشه های گرافیکی و انتشار در شبکه های مجازی کرد.

استارت آپ سمیتیو با همکاری با نقشه خوان بومی بلد مناطقی که در آن بارندگی پیش بینی می شد را روی نقشه و راه ها معین نموده تا از سفر ها و تردد های ضرروی به این مناطق پیشگیری و در صورت لزوم رانندگان را در انتخاب جهت کم خطر همراه با رعایت موارد لازم یاری کند.

این استارت آپ با داشتن تخصص های مختلف هواشناسی، سنجش از دور و GIS و پایگاه داده و با به کارگیری دانش روز جهان در هواشناسی نوین، بهبود دقت و صحت اطلاعات و پیش بینی های هواشناسی، پیش از این نیز در مواردی همچون سیل فروردین ماه در کشور و سیل اخیر سیستان و بلوچستان و همچنین در حال حاضر در مناطق زلزله زده آذربایجان با ارائه خدمات هواشناسی به وسیله داده های ماهواره ای به فرایند امدادرسانی به آسیب دیدگان این حوادث یاری نموده بوده است.

هدف این استارت آپ تغییر ذائقه کاربران از اطلاعات کلی و استانی به اطلاعات نقطه ای و کاربردی است. به طوریکه در سیل اخیر پیش بینی های هر شهر مجزا اعلام شده است. همچنین بر خلاف گذشته این استارت آپ، چه در فراوری پیش بینی ها و چه در ارائه آنها، توجه خاصی به کاربردی بودن دارد؛ لذا ملاحظه می گردد در سیل اخیر خطر ریسک جاری شدن سیل نه تنها با توجه صرف به میزان بارش ها، بلکه با ترکیب میزان و نوع بارش و جغرافیای منطقه، محاسبه و برای هر منطقه توضحیات و توصیه های تکمیلی نیز با در نظر دریافت همه شرایط ارائه شده است.

این استارت آپ که پیروز به کسب عنوان استارت آپ برتر کشور در بین استارت آپ های فضاپایه جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در سال 98 شده، اکنون در حال توسعه محصولات خود جهت ارائه خدمات کاربردی هواشناسی از تحلیل اطلاعات اقلیمی تا پیش بینی کوتاه و بلند مدت و ارائه هشدار و توصیه های کاربردی در بخش های کشاورزی، هوانوردی، حمل و نقل، صنعت و انرژی، بیمه، گردشگری و عمومی و بهداشت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 16425

به "استارت آپ هواشناسی ایرانی توانایی هشدار وقوع سیل را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استارت آپ هواشناسی ایرانی توانایی هشدار وقوع سیل را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید