اصلاحیه موقت در مورد قانون تعویض فوتبال

به گزارش مجله میهن و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، براساس آخرین تصمیمات بورد بین المللی فوتبال تغییراتی در قانون سوم فوتبال به دلیل ویروس کووید 19 (کرونا) بطور موقت بوجود آمده است. برهمین اساس متن این اصلاحات به فدراسیون های عضو ابلاغ شده است.

اصلاحیه موقت در مورد قانون تعویض فوتبال

متن این اصلاحات به شرح زیر است:

قوانین بازی در فصل 21/2020 برای مسابقات رقابتی (و مسابقات غیر رقابتی) از اول ژوئن 2020 لازم الاجرا است، ولی مسابقاتی که به دلیل ویروس کووید 19 به حالت تعلیق در آمدند، این اختیار را دارند تا بازی ها را با قوانین 20/2019 یا 21/2020 به خاتمه برسانند؛ حتی اگر مسابقات را بعد از اول ژوئن 2020 مجددا آغاز کنند.

مسابقات محبت آمیز، آماده سازی، تمرینی جهت آمادگی برای آغاز مجدد بازی ها می بایست آن نسخه از قوانین را استفاده کنند که قرار است پس از آغاز مجدد مسابقات به کارگیری گردد.

همچنین بورد بین المللی فوتبال از این فرصت استفاده می نماید تا توجه برگزارکنندگان مسابقات را به گزینه های موجود در قوانین بازی در مورد رفاه و ایمنی بازیکنان و سایر شرکت کنندگان، به ویژه موارد مربوط به استراحت برای نوشیدن مایعات و استراحت برای خنک شدن که در قانون 7 آمده جلب نماید.

مسابقاتی که در آن یاری داور ویدئویی بکارگیری می گردد، بنا به صلاحدید برگزارکننده مسابقات مجاز هستند تا استفاده از آن را تا آغاز مجدد مسابقات متوقف کنند. با این وجود، در صورت استفاده از یاری داور ویدئویی، کلیه موارد مربوط قوانین بازی و همچنین تشریفات بکارگیری یاری داور ویدئویی در جای خود باقی خواهد ماند.

برگزارکننده مسابقات صلاحیت استفاده از اصلاحیه قانون 3 یا هر یک از سایر گزینه های موجود را دارند و دیگر نیازی به دریافت مجوز برای انجام آن از بورد بین المللی فوتبال نیست.

قانون 3؛ بازیکنان: تعداد تعویض ها

متن فعلی:

تعداد تعویض ها

مسابقات رسمی

تعداد تعویض ها در هر مسابقه رسمی که برگزار می گردد حداکثر پنج نفر است، که توسط فیفا، کنفدراسیون یا فدراسیون ملی معین خواهد شد، بجز برای مسابقات آقایان و بانوان شرکت کننده در تیم های اول باشگاه ها در بالاترین دسته یا تیم های بین المللی الف بزرگسالان، که حداکثر تعویض سه نفر می باشد.

اصلاحیه موقت:

برگزارکنندگان مسابقات اختیار دارند تا یکی یا هر دو مورد زیر را اعمال کنند:

در طول مسابقه هر تیم:

- می تواند حداکثر از 5 تعویض استفاده نماید

- حداکثر سه فرصت تعویض دارد (همراه با شرح در خاتمه متن)

- می تواند یک تعویض اضافه در بین دو نیمه انجام دهد

در صورتی که بازی در وقت اضافه بازی می گردد، هر تیم:

- می تواند از یک تعویض اضافی استفاده کند (خواه تیم از حداکثر تعداد تعویض های خود استفاده نموده باشد یا نه)

- یک فرصت تعویض اضافی دارد (خواه تیم از حداکثر تعداد فرصت های تعویض خود استفاده نموده باشد یا نه)

- می تواند یک تعویض اضافی در زمان قبل از آغاز وقت های اضافه یا در بین دو نیمه وقت های اضافه انجام بدهد.

چنانچه تیمی از حداکثر تعداد تعویض ها یا فرصت های (تعویض) خود استفاده ننموده باشد، تعویض ها و فرصت های (تعویض) استفاده نشده می تواند در وقت اضافه مورد استفاده قرار بگیرد.

* شرح: هرگاه دو تیم همزمان تعویضی انجام دهند، این به عنوان فرصت تعویض صورت گرفته برای هر تیم به شمار خواهد آمد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 19 تیر 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 19948

به "اصلاحیه موقت در مورد قانون تعویض فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاحیه موقت در مورد قانون تعویض فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید