افغانستان: آمار مبتلایان به کرونا در حال افزایش است

به گزارش مجله میهن، رییس کمیته دولتی ارتباطات عمومی جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در افغانستان گفت که این کشور در شروع جنگ با این ویروس واقع شده است و شرایط بدتر خواهد شد.

افغانستان: آمار مبتلایان به کرونا در حال افزایش است

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان مجله میهن، وحید عمر، رییس کمیته دولتی ارتباطات عمومی جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در افغانستان گفت که افغانستان در شروع جنگ با این ویروس قرار گرفته است و شرایط بدتر خواهد شد.

وی امروز (دوشنبه، 11 فروردین) در یک نشست خبری در کابل اضافه کرد: ما در شروع جنگ با کرونا قرار داریم. شرایط متأسفانه بدتر می گردد… تمام پیش بینی ها این است که شرایط بدتر می گردد.

وی شیوع این ویروس را سونامی خواند و گفت: هیچ کشوری از جمله افغانستان برای مبارزه با شیوع این ویروس آمادگی نداشت. نه امریکا آماده بود. نه چین آماده بود. نه ایران آماده بود. نه ایتالیا آماده بود و نه ما (افغانستان) آماده بودیم.

عمر اضافه کرد: در مبارزه با شیوع ویروس کرونا ضرورت این است که مسئولان و مردم مسئولیت پذیر باشند. دولت افغانستان هم اکنون مبارزه با شیوع این ویروس را در اولویت های کاری اش قرار داده است.

وی ادامه داد: تدابیر در این مورد باید شدیدتر گردد و همه اعم از مردم و بخش های مختلف دولت در امر مبارزه با شیوع کرونا مسئولیت پذیر باشند.

وی همچنین از رسانه ها، علما و شرکت های مخابراتی نیز خواست که هر کدام در حد امکانات خود در این مورد کار نمایند.

مقامات افغانستان در حالی از بدترشدن شرایط ناشی از شیوع این ویروس در کشور هشدار می دهند که تا به امروز رقم مبتلایان به آن در این کشور، به 145 نفر رسیده است. دو دیپلمات خارجی و چهار نظامی ناتو نیز شامل این مبتلایان هستند.

همچنین از مجموع این تعداد، پنج نفر در ولایت های هرات، دایکندی، کاپیسا و سمنگان بهبود یافته و چهار نفر دیگر در ولایت های هرات و بلخ جان داده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 17982

به "افغانستان: آمار مبتلایان به کرونا در حال افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان: آمار مبتلایان به کرونا در حال افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید