انتشار دور دنیای فلسفه در هشت روز

به گزارش مجله میهن با این کتاب که عنوان فرعی اش سفری به چند هزار سال تاریخ اندیشه در غرب و شرق است، برای اولین بار کتابی در اختیار داریم که تاریخ فلسفه در این دو جغرافیا را به شکل مصور و در قالب یک اثر واحد، به خواننده معرفی می نماید. در واقع، کتاب های زیادی با موضوع تاریخ فلسفه غرب منتشر شده اند. درباره تاریخ فلسفه شرق هم می توان به کتاب هایی اشاره نمود که در بازار نشر موجود هستند. اما کتاب دور دنیای فلسفه در هشت روز هر دوی این موضوعات را یکجا گرد آورده است. این کتاب، شامل ترجمه دو کتاب مجزا از مجموعه ای نو و پرمخاطب است که انتشارات آیکن به چاپ رسانده است: تاریخ فلسفه غرب نوشته دیو رابینسون و تاریخ فلسفه شرق اثر ریچارد آزبرن.

انتشار دور دنیای فلسفه در هشت روز

بخش تاریخ فلسفه غرب در کتاب دور دنیای فلسفه در هشت روز از تعریف فلسفه و تشریح فلسفه ورزی نزد یونانیان و مصریان باستان شروع می گردد و با تبیین اندیشه های ساختارگرایان و پست مدرنیست ها به انتها می رسد. در بخش تاریخ فلسفه شرق هم در ابتدا با تعریف این نوع فلسفه و ویژگی های اصلی اش روبرو می شویم که پس از گشت و گذاری تاریخی در مکاتب و آیین های فکری هندیان، چینی ها و ژاپنی ها، انتها به زمان معاصر و تشریح مائوئیسم مارکسیستی می رسد.

این کتاب، چهارمین کتابی است که نشر خزه در قالب مجموعه ای تحت عنوان پیاده روی با فلسفه با ترجمه شهاب الدین عباسی منتشر می نماید. تا به امروز در قالب همین مجموعه، این سه عنوان کتاب منتشر شده اند:

فیلسوف و گرگ (مارک رولندز)، سرهم بندی نکن (گری هیدن) و زندگی زیبای من (داویده کالی، پردراگ چیچوواتسکی و یاهوی لو).

دور دنیای فلسفه در هشت روز با حجم 236 صفحه و به قیمت 35 هزار تومان به چاپ رسیده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 10 تیر 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 19601

به "انتشار دور دنیای فلسفه در هشت روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار دور دنیای فلسفه در هشت روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید