انجام نخستین پیاده روی کاملا زنانه در فضا

به گزارش مجله میهن، اولین پیاده روی فضایی زنانه که دفعه گذشته به دلیل نبود لباس فضایی مناسب به تعویق افتاده بود، بالاخره ساعاتی پیش توسط دو فضانورد زن و به مدت بیش از 7 ساعت برای تعویض یک باتری خورشیدی انجام شد.

انجام نخستین پیاده روی کاملا زنانه در فضا

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، نخستین پیاده روی فضایی کاملا زنانه ناسا که قرار بود در ماه مارس انجام شود، به دلیل نبود لباس فضایی متناسب با هر دو فضانورد زن لغو شد، اما اکنون این رویداد تاریخی بالاخره با موفقیت انجام شد.

طی این پیاده روی فضایی دو فضانورد زن به نام کریستینا کخ(Christina Koch) و جسیکا میر(Jessica Meir) به مدت بیش از 7 ساعت از ایستگاه بین المللی فضایی خارج شدند برای تعویض یک واحد باتری شارژ/تخلیه باتری که چند روز پیش پس از نصب باتری های جدید لیتیوم-یون در خارج از ایستگاه فضایی قادر به فعالیت نبود، سپری کردند.

ناسا چندی پیش این عملیات را در ساعات پایانی لغو کرد، زیرا هم کخ و هم آن مک کلین به لباس فضایی سایز متوسط نیاز داشتند، اما فقط یک لباس فضایی متوسط در آن زمان در ایستگاه فضایی موجود بود.

خبرنگار نیویورک تایمز در آن زمان از مری رابینت کوال نویسنده سری کتاب های خانم فضانورد پرسید که آیا عدم وجود لباس سایز متوسط به معنای طراحی آنها تنها برای مردان است؟ وی در پاسخ گفت که این حرف در مورد نسل لباس های فضایی که در حال حاضر در ایستگاه فضایی وجود دارند و طراحی آنها متعلق به ده 70میلادی و ماموریت های آپولو است، صادق است.

گفته می شود که اختلال این باتری ها به کار خدمه ایستگاه فضایی لطمه نزده بود، اما به هر حال باید تعویض می شدند.

این پیاده روی فضایی پنجمین پیاده روی فضایی کریستینا کخ بود، اما برای جسیکا میر نخستین تجربه بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 12350

به "انجام نخستین پیاده روی کاملا زنانه در فضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام نخستین پیاده روی کاملا زنانه در فضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید