اندروید Q از قابلیت مشابه لمس سه بعدی آیفون پشتیبانی می نماید

الگوبرداری سیستم عامل های اندروید و iOS از یکدیگر خبر تازه ای محسوب نمی گردد و این بار هم ظاهرا یکی دیگر از ویژگی های iOS روانه اندروید Q می گردد. بر اساس اسناد مربوط به قابلیت MotionEvent در اندروید Q، ظاهرا این سیستم عامل از مشخصه ای به نام deep press پشتیبانی می نماید.

اندروید Q از قابلیت مشابه لمس سه بعدی آیفون پشتیبانی می نماید

طبق این اسناد منتشر شده، کاربران با فشار بیشتر بر نمایشگر می توانند از قابلیت های دیگری بهره ببرند. این قابلیت اساسا همان مشخصه Force Touch یا 3D Touch (لمس سه بعدی) است که برای اولین بار در سال 2014 در اپل واچ ظاهر شد. البته صرف پشتیبانی اندروید Q از این قابلیت به این معنا نیست که تمام گوشی های مبتنی بر آن می توانند این مشخصه را ارائه دهند؛ زیرا برای عملی کردن آن باید سخت افزارهای مخصوصی مورد استفاده قرار بگیرد. اما به هر حال با توجه به این قابلیت، مطمئنا بسیاری از گوشی های اندرویدی چنین قابلیتی را ارائه خواهند داد.

از آنجایی که انتظار می رود گوشی های پیکسل 4 گوگل در ماه اکتبر معرفی شوند، احتمال ارائه این مشخصه برای آن ها چندان هم بعید به نظر نمی رسد. اندروید Q جدیدترین نسخه اندروید است که هفته گذشته دومین نسخه بتا آن منتشر شد و چند ماه دیگر شاهد عرضه نسخه نهایی آن خواهیم بود.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: بروزرسانی: 12 تیر 1398 شناسه مطلب: 4671

به "اندروید Q از قابلیت مشابه لمس سه بعدی آیفون پشتیبانی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندروید Q از قابلیت مشابه لمس سه بعدی آیفون پشتیبانی می نماید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید