ایلان ماسک ایستگاه های فضایی شناور را توسعه می دهد

به گزارش مجله میهن، بر اساس گزارش های منتشر شده از شرکت اسپیس ایکس، ایلان ماسک در حال ساخت ایستگاه های فضایی شناور در اقیانوس ها برای پرواز هایی به سمت ماه، مریخ و البته پرواز های تفریحی به فضا است.

ایلان ماسک ایستگاه های فضایی شناور را توسعه می دهد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این هفته شرکت اسپیس ایکس دو فرصت شغلی جدید در تگزارس برای مهندسین عملیات دریایی منتشر کرد. ایلان ماسک در سال 2002 شرکت هوافضای خود را تاسیس کرد و از زمان تاسیس این شرکت هر روز در کوشش بوده تا موفقیتی جدید ثبت کند.

بیشتر بدانید:

جدیدترین شکارچی آب ناسا راهی مریخ می گردد

باتری عجیبی که 16 سال بی وقفه کار خواهد نمود

ورود فضانوردان دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی

راه اندازی سکوی اقیانوسی و شناور یک مفهوم جدید نیست، زیرا ماسک برای اولین بار جزئیات مربوط به سکو های شناور را در اکتبر سال 2017 ارائه داد. یک شرکت با نام Sea Launch نیز در مارس 1999 با پرتاب موشک مداری با همین روش، توجهات را به خود جلب نموده بود.

سیستم جدید پرتاب اسپیس ایکس ممکن است حدود 9 میلیون پوند سوخت مایع داشته باشد، اما بر هیچکس پوشیده نیست که طرح سکو های شناور و اقیانوسی از مدت ها پیش ذهن ایلان ماسک را به خود مشغول نموده است. با این حال، برنامه هایی برای ساخت سکو های پرتاب اقیانوسی سال ها فاقد قدرت اجرایی بوده اند.

هنوز هیچ یک از جزئیات سکو های جدید شناور اسپیس ایکس فاش نشده است. اما هر دو در Brownsville، تگزاس واقع شده اند. این شهر در جنوب شرقی ایالت واقع شده است. ماسک نیز در توییتر نوشت: اسپیس ایکس در حال ساختن فضا های شناور و کلاس های فوق سنگین برای سفر به مریخ، ماه و سفر های هیپراسونیک به دور زمین است.

اگرچه اسپیس ایکس فاقد تجربه عملیاتی پرتاب موشک از سکو های اقیانوسی است، اما بیش از چهار ده موشک را روی کشتی های بدون سرنشین در اقیانوس ها فرود آورده است. تقویت نماینده ها سپس مورد بازسازی و استفاده مجدد قرار می گیرند و میلیون ها دلار پس انداز می نمایند.

ماسک به کارمندان خود گفته است که Starship را در اولویت اصلی اسپیس ایکس قرار دهند و در حدود 1000 نفر از کارمندان را برای کار در یک مرکز فراوری ویژه مستقر نموده است. اسپیس ایکس همچنین اخیراً با قراردادی ناسا برای توسعه Starship به یک وسیله نقلیه فرود قمری، منعقد نموده است. این شرکت همچنین میخواهد در سال 2023، میلیاردر مد ژاپنی Yusaku Maezawa را به دور ماه بفرستد، سپس اولین نفرات را در سال 2024 به مریخ بفرستد.

منبع: انتخاب
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 مرداد 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 20882

به "ایلان ماسک ایستگاه های فضایی شناور را توسعه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک ایستگاه های فضایی شناور را توسعه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید