بازدید مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از فرودگاه گرگان

به گزارش مجله میهن، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در بازدید از فرودگاه گرگان گفت: توجه و حمایت از صنعت گردشگری توسعه حمل ونقل هوایی را در پی خواهد داشت.

بازدید مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از فرودگاه گرگان

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، احمد تجری پنجشنیه 16 مردادماه 99 در دیدار با مدیرکل فرودگاه های استان که در محل فرودگاه گرگان انجام شد، گفت: گلستان ظرفیت های فراوانی دارد که هنوز نتوانستیم از این ظرفیت ها در راستای توسعه صنعت گردشگری به درستی بهره مند شویم.

او گفت: تورهای گردشگری و راهنمایان گردشگری یکی از ظرفیت های مهم برای توسعه صنعت گردشگری و صنعت هوایی است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: باید با برنامه ریزی اصولی و آموزش های لازم به مدیران تورها و لیدر تورها و به وجود آوردن زمینه مناسب برای برگزاری تورها به استان های هدف گردشگری برنامه ریزی کرد. توجه به این حوزه از سویی توسعه صنعت گردشگری و از سویی دیگر زمینه راه اندازی خطوط پروازی بین استانی را فراهم خواهد ساخت.

او در خصوص راه اندازی پروازهای بین استانی گفت: باید در این زمینه استان های هدف گردشگری شناسایی و با حمایت از بخش خصوصی و فراهم آوردن زمینه و زیرساخت های لازم، شاهد برقراری پراوزهای داخلی و در نتیجه توسعه صنعت هوایی و همچنین رونق گردشگری خواهیم بود.

در ادامه این دیدار علی متانت مدیرکل فرودگاه های گلستان ضمن قدردانی از حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و هیئت همراه گفت: شیوع کرونا آسیب جدی به صنعت هوایی کشور و همچنین صنعت گردشگری وارد کرد و در ادامه راستا نیز در دوران پساکرونا شاهد بروز صدمات جدی در این دو حوزه خواهیم بود که باید برای این دوران سخت با برنامه ریزی درست اقدام کرد.

او گفت: پس از شیوع ویروس کرونا بسیاری از فعالیت ها در دنیا و کشور تحت تأثیر قرارگرفت، باتوجه به این شرایط بسیاری از پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه بین المللی گرگان نیز تحت تأثیر این بیماری کاهش یافت.

متانت اضافه کرد: برقراری ارتباط با قزاقستان ظرفیت بسیار خوبی برای استان گلستان دارد که امیدوارم بتوانیم باهمکاری هم، خط پروازی گرگان به اکتائو را در سال 99 برقرار کنیم.

او گفت: اعتقاد دارم توجه به صنعت گردشگری باعث رشد و پیشرفت در تمامی زمینه ها و به خصوص صنعت هوایی خواهد شد.

احمد تجری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان با همراهی سارا اخوت معاون میراث فرهنگی، حمید عمرانی مسئول پایگاه دیوار بزرگ گرگان از ظرفیت های موجود و در حال ایجاد فرودگاه بین المللی گرگان بازدید کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 22276

به "بازدید مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از فرودگاه گرگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از فرودگاه گرگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید