با تختخواب هوشمند دیگر در خواب قل نخورید

به گزارش مجله میهن، اگر شما هم جزء افرادی هستید که در زمان خوابیدن در تختخواب از یک سوی تخت به سمت دیگر می روید و آرام و قرار ندارید می توانید از تختخواب هوشمند بهره ببرید.

با تختخواب هوشمند دیگر در خواب قل نخورید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله میهن به نقل از اتوبلاگ، اگر شما هم جزء افرادی هستید که در زمان خوابیدن در تختخواب از یک سوی تخت به سمت دیگر می روید و آرام و قرار ندارید می توانید از تختخواب هوشمند شرکت فورد بهره ببرید.

این اولین بار است که یک شرکت خودروسازی تختخواب هوشمند فراوری می نماید و از این طریق برای ارتقای کیفیت خواب افراد کوشش می نماید.

این تختخواب مجهز به حسگرهای مخصوص و همچنین خطوط فلزی خاصی است که اگر فرد بیش از حد در جای خود تکان بخورد او را به یک طرف تخت برمی گرداند تا جای دیگران را اشغال نکرده و برای فرد دیگری که در کنارش در تخت خوابیده مزاحمت ایجاد نکند.

فعالیت های این تخت هوشمند برای ثابت نگهداشتن افراد در محل خوابشان بدون ایجاد هرگونه سروصدا صورت می گیرد تا جلوی بیدارشدن افراد را بگیرد. در این تختخواب از فناوری های مورد استفاده در خودروهای خودران نیز بهره گرفته شده است.

نمونه اولیه این تخت توسط شرکت فورد به صورت آزمایشی فراوری شده و هنوز معین نیست آیا برنامه ای برای فراوری انبوه آن وجود دارد و در صورت عرضه قیمت این تخت چقدر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 3369

به "با تختخواب هوشمند دیگر در خواب قل نخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تختخواب هوشمند دیگر در خواب قل نخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید