بدهکاران بانکی یزد بحث پرداخت دیون بانکی را جدی تر پیگیری نمایند

به گزارش خبرنگاران، محمد رضایی امروز در نشست خبری مشترک دستگاه های مالی استان یزد به مناسبت ایام دهه فجر گفت: در حال حاضر بیش از 52 درصد تسهیلات پرداخت شده توسط بانک ها، دارای مطالبه معوق است که این معوقه مربوط به اقشار مختلف از مردم عادی تا صنایع است اما رقم های بزرگتر مربوط به صنایع استان است.

بدهکاران بانکی یزد بحث پرداخت دیون بانکی را جدی تر پیگیری نمایند

وی اضافه نمود: میزان معوقات بانکی استان یزد بالغ بر 13 هزار میلیارد ریال است که اگر بخواهیم این رقم را در هر بخش از اقتصاد تزریق کنیم، تحول بزرگی ایجاد خواهد نمود بنابراین ضروری است بدهکاران بانکی پرداخت دیون بانکی را جدی تر پیگیری نمایند.

رضایی با بیان اینکه بانک های استان یزد عزم خود را جزم نموده اند تا بر پایه منابع ملی با نگاهی همدلانه، فردای بهتری برای واحدهای صنعتی و به دنبال آن، اقتصاد کشور رقم بزنند، مطرح نمود: این رابطه باید دو سویه باشد و همانگونه که بانک ها خود را مکلف به پرداخت تسهیلات می دانند، صنایع نیز خود را موظف به انجام تعهداتشان بدانند.

رئیس شورای هماهنگی بانک های استان یزد با اشاره به نقش مؤثر بانک ها در تسهیل و برطرف موانع فراوری در سطح استان یزد گفت: اغلب طرح هایی که از سوی این کارگروه معرفی می شوند، تسهیلات خود را دریافت می نمایند اما واحدهایی که از دریافت تسهیلات باز می مانند، مشکلاتی دارند که حاضر به برطرف آن نیستند و این امر مانع پرداخت وام به آنها می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 18 خرداد 1398 شناسه مطلب: 3183

به "بدهکاران بانکی یزد بحث پرداخت دیون بانکی را جدی تر پیگیری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدهکاران بانکی یزد بحث پرداخت دیون بانکی را جدی تر پیگیری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید