برنامه های ویژه برای رونق گردشگری بعد از مهار کرونا

به گزارش مجله میهن، معاون گردشگری کشور با اشاره به آسیب های واردشده به صنعت گردشگری در دوران کرونا گفت: اعتقاد دارم که با همدلی و وحدت می توانیم از این بحران عبور کنیم و دوباره شاهد رونق صنعت گردشگری خواهیم بود.

برنامه های ویژه برای رونق گردشگری بعد از مهار کرونا

ولی تیموری صبح سه شنبه 26 فروردین 99 در برنامه زنده تلویزیونی پایانی الوند که از شبکه دو سیما پخش شد، با تشریح مهم ترین برنامه های وزارت میراث فرهنگی، دنیاگردی و صنایع دستی برای جبران آسیب های واردشده به صنعت دنیاگردی بعد از مهار کرونا، شرح داد: برنامه های بسیار خوبی در این حوزه برای زمان بعد از مهار کرونا در نظر گرفته شده و مطمئن هستم که دوباره شاهد رونق صنعت دنیاگردی و جبران آسیب ها خواهیم بود.

او در بخشی از صحبت های خود در این برنامه تلویزیونی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تأثیر این بیماری بر صنعت دنیاگردی در دنیا، افزود: این ویروس جابه جایی و ارتباط بین انسان ها را هدف قرار داده و بیشترین آسیب را صنعت دنیاگردی از این ویروس در سطح دنیای دیده است و بعد از جنگ دنیای دوم چنین اتفاقی در حوزه دنیاگردی نیفتاده بود.

شیوع کرونا در روزهای طلایی دنیاگردی

معاون دنیاگردی کشور افزود: این آسیب از این نظر سخت تر بود که ما در اوج سفر با این مشکل روبه رو شدیم. یعنی در زمان طلایی روزهای نوروز که ایام پررونق دنیاگردی داخلی و خارجی ما بوده است، شاهد شیوع این ویروس بودیم.

او ادامه داد: در حوزه دنیاگردی ما یک بخش قبل از کرونا را نیز داریم، واقعیت این است که نیمه دوم سال 98 با توجه به اتفاقات و حوادثی که روی داد چه در داخل و چه حوادث منطقه ای باعث شد تا صنعت دنیاگردی آسیب هایی ببینید و در همین شرایط در آستانه نوروز با شیوع ویروس کرونا این آسیب ها بیشتر شد و بسکمک از تأسیسات دنیاگردی در کشور آسیب هایی دیدند و این آسیب ها به این دلیل برای ما مهم است که صنعت دنیاگردی در ایران یک صنعت نوپاست.

معاون دنیاگردی کشور یادآور شد: این در حالی است که برنامه های مختلفی را در حوزه دنیاگردی چه در بعد داخلی و چه در بعد خارجی تدارک دیده بودیم که از آن جمله می توان به جذب دنیاگرد از چین همزمان با سال نوی چینی اشاره کرد، اما شیوع ویروس کرونا باعث شد تا این برنامه ها متوقف شود، اما به منظور جبران این خسارت ها و نیز بعد از مهار کرونا برنامه های بسیار خوبی برای رونق سفر و دنیاگردی در کشور خواهیم داشت.

تصمیمات کمیته دنیاگردی و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت کرونا

او همچنین به تشریح برنامه های کمیته دنیاگردی و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت کرونا اشاره کرد و ادامه داد: وزارت میراث فرهنگی، دنیاگردی و صنایع دستی به عنوان عضو ثابت ستاد ملی مدیریت کرونا برنامه هایی را در این خصوص تدارک دیده است، مسئولیت کمیته دنیاگردی و فضاهای ورزشی در این ستاد با این وزارتخانه است و در همین خصوص برنامه های مرتبط با ستاد ملی مدیریت کرونا از طریق این کمیته پیگیری و اجرا می شود که از آن جمله می توان به تهیه و ابلاغ دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی اشاره کرد.

تیموری همچنین به اختصاص فضاهای هتلی به عنوان نقاهتگاه برای بیماران کرونایی اشاره کرد و افزود: یکی از مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا این موضوع بوده است که دستگاه ها از امکاناتی که در اختیاردارند برای کمک به مهار و درمان این بیماری کمک کنند و ازآنجایی که این کار یک کار انسانی است و با توجه به ظرفیت های هتلی که در اختیار داشتیم این آمادگی را اظهار داشتیم. در همین رابطه مقرر شد در تهران و برخی از استان ها این ظرفیت ها در اختیار ستاد ملی مدیریت کرونا قرار گیرد.

بازگرداندن پول مسافران بدون دریافت جریمه

او همچنین به موضوع کنسل شدن تور و بلیت اشاره کرد و ادامه داد: شرایط بحرانی را می گذرانیم و برای این شرایط قوانینی از قبل بوده است، به عنوان مثال تأسیسات دنیاگردی ما در این شرایط بدون جریمه پول هایی که دریافت شده است را برگرداندند، اما درخواست ما از مردم و دنیاگردان این بود که به جای لغو سفر و دریافت پول خود سفر را به زمان دیگری موکول کنند، بااین حال با همکاری بخش خصوصی و تأسیسات دنیاگردی افرادی که درخواست لغو تور یا بلیت خریداری شده را داشتند، پیروز به دریافت وجه پرداختی خود بدون جریمه شدند.

معاون دنیاگردی کشور در پایان صحبت های خود اظهار داشت: با رصد شرایط و آگاهی کامل از شرایط فعالان حوزه دنیاگردی، برنامه های خوبی تهیه کردیم که این برنامه ها را در سطح دولت پیگیری می کنیم، این اطمینان را می دهم که با همدلی از این بحران عبور خواهیم کرد. برای دوران بعد از مهار کرونا برنامه های بسیار خوبی پیش بینی شده است و آسیب های واردشده به این صنعت جبران خواهد شد.

منبع: چمدان
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 18 خرداد 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 18742

به "برنامه های ویژه برای رونق گردشگری بعد از مهار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های ویژه برای رونق گردشگری بعد از مهار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید