بلاتکلیفی پاراتیراندازان برای اعزام به امارات

به گزارش مجله میهن، با وجود این که تیم ملی تیراندازی معلولان قرار بود برای کسب سهمیه پارالمپیک 19 اسفند به مسابقات جهانی العین امارات برود، اردوی تیم ملی به دلیل پیشگیری و کنترل ویروس کرونا تعطیل شد و هنوز معین نیست تیم به امارات اعزام می گردد یا خیر.

بلاتکلیفی پاراتیراندازان برای اعزام به امارات

حسین امیری در گفت وگو با مجله میهن، اظهار کرد: آخرین اردوی تیم ملی تیراندازی معلولان برای شرکت در مسابقات قهرمانی دنیا العین امارات قرار بود از امروز در سالن تیراندازی استادیوم آزادی و فدراسیون جانبازان و معلولان برگزار گردد که به دلیل کنترل و پیشگیری ویروس کرونا این اردو فعلا لغو شده و منتظر اعلام زمان جدید آن از سوی کمیته ملی پارالمپیک هستیم.

وی گفت: هنوز تکلیف ما معین نیست که به امارات اعزام می شویم یا خیر؟ البته برنامه اردویی را به تیراندازان ارائه دادیم تا تمرینات خود را متوقف نکنند تا در صورت اعزام با آمادگی خوب راهی امارات شوند.

سرمربی تیم ملی تیراندازی معلولان همچنین درباره شرایط مهدی زمانی و محمدرضا میرشفیعی از نظر کسب سهمیه در صورت اعزام نشدن تیم به امارات، اضافه کرد: هرچند مهدی زمانی و میرشفیعی در مسابقات دنیای استرالیا سهمیه ورودی پارالمپیک توکیو را کسب کردند اما چون در رنکینگ اول تا سوم دنیا نبودند هنوز حضورشان برای پارالمپیک توکیو از سوی کمیته ملی پارالمپیک به تایید نرسیده و قرار بود در العین امارات رکورد این دو ورزشکار مجددا مورد آنالیز قرار بگیرد که آیا شرایط اعزام به توکیو را دارند یا خیر.

امیری اضافه کرد: اگر تیم به امارات اعزام نگردد این دو ورزشکار شاید فرصت کسب دوباره سهمیه را از دست بدهند. به هر صورت در این خصوص کمیته ملی پارالمپیک باید تصمیم بگیرد که چه تعداد ورزشکار در رشته پاراتیراندازی می توانند به توکیو اعزام شوند.

وی در سرانجام پیرامون این پرسش که آیا تورنمنت دیگری برای کسب سهمیه در پاراتیراندازی پیش بینی شده است یا خیر؟ گفت: هانوفر آلمان آخرین تورنمنت برون مرزی برای آماده سازی پاراتیراندازان اعزامی به توکیو است که در آن سهمیه پارالمپیک توزیع نمی گردد. بنابراین تا قبل از سرانجام سال فرصت داریم که تعداد سهمیه های خود را در تیراندازی نهایی کنیم.

به گزارش مجله میهن، اردوی تیم ملی پاراتیراندازی در حالی لغو شده است که در حال حاضر ملی پوشان پاراتیروکمان و ورزشکاران دوومیدانی که پیروز به کسب سهمیه پارالمپیک توکیو شده اند برای آماده سازی خود در جزیره کیش بسر می برند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 16443

به "بلاتکلیفی پاراتیراندازان برای اعزام به امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلاتکلیفی پاراتیراندازان برای اعزام به امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید