بیانیه سخنگوی دولت درباره سقوط هواپیمای اوکراینی

به گزارش مجله میهن، سخنگوی دولت درباره سقوط هواپیمای اوکراینی بیانیه ای صادر کرد.

بیانیه سخنگوی دولت درباره سقوط هواپیمای اوکراینی

به گزارش خبرنگاران در این بیانیه آمده است:

ضمن ابراز تسلیت مجدد دولت جمهوری اسلامی ایران به خانواده های داغدیده حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی ذکر چند نکته لازم است:

1- اکنون سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران کمیته آنالیز سانحه را بر اساس مقررات ایکایو تشکیل داده است و با شفافیت، دقت و سرعت تمام، با حضور و مشارکت کارشناسان از همه کشورهای مرتبط، این سانحه هوائی را از همه جوانب فنی و اجرائی آنالیز و به طور کامل اطلاع رسانی خواهد نمود.

2- طبق قواعد بین المللی، سازمان هواپیمایی کشوری از کشوری که سانحه در آن اتفاق افتاده است (ایران)، سازمان هواپیمایی کشوری از کشوری که صادر کننده گواهینامه صلاحیت پرواز است (اوکراین)، مالک هوایپما (اوکراین) کارخانه سازنده هواپیما (بوئینگ) و کارخانه سازنده موتور هواپیما (فرانسه) می توانند در فرایند تحقیق شرکت کنند. هم اکنون کننده کشور اوکراین در ایران حضور دارد. ما از شرکت بوئینگ نیز می خواهیم کننده خود را برای مشارکت در فرایند آنالیز جعبه سیاه اعزام کنند.

3- از حضور کشورهای مرتبط دیگر که اتباع آنها در این حادثه تلخ جان باخته اند نیز در فرایند آنالیز استقبال می کنیم.

4- بنا به دستور رئیس جمهور نتیجه آنالیز های فنی و کارشناسی، به طور منظم و سریع، به اطلاع عموم، بویژه خانواده های داغدار خواهد رسید.

5-اعتقاد داریم این روشی اطمینان بخش برای همگان بویژه خانواده های داغدار خواهد بود.

6- امروز به روش کاملا حساب شده و شناخته شده در عملیات روانی به نقل از یک منبع مطلع از پنتاگون که خواسته نامش فاش نشود خبر اصابت دو موشک به هواپیمای اوکراینی را با اب و تاب در رسانه ها منعکس نموده است. در اینده که معین شد این ادعای دروغ عاری از حقیقت است هیچ کس مسئولیت این دروغ بزرگ را بر عهده نخواهد گرفت.

7- توصیه می کنیم دولت امریکا به جای دروغ پردازی و شکل دادن یک عملیات روانی، به نتایج آنالیز کمیته های ذکر شده در بند بالا دقت کنند.

8- در سرانجام متاسفم که سیستم عملیات روانی دولت آمریکا و همراهان مطلع و نامطلع انها با این دروغ پردازی ها بر زخم های جانکاه خانواده های داغدار نمک می پاشند و برای تامین اهداف خود در این عملیات روانی خانواده های قربانیان این حادثه را نیز قربانی می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 9 اسفند 1398 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 15272

به "بیانیه سخنگوی دولت درباره سقوط هواپیمای اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه سخنگوی دولت درباره سقوط هواپیمای اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید