بیماری های واگیردار مهم ترین عامل به خطر انداختن زندگی بشر است

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا دارابی پنج شنبه شب در گردهمایی تولیدات کنندگان صنایع غذایی و بهداشتی که در برج سپید مشهد برگزار گردید، اظهار کرد: 75درصد مولفه های اجتماعی می توانند به سلامت انسان ها آسیب برسانند که مهم ترین آن ها، غذا است به همین خاطر اجتماعی کردن سلامت امروز در دستور کار دولت قرار گرفته و سند تحول سلامت، سند توسعه سلامت، سند پیشگیری از بیماری های غیر واگیر و کارگروه سلامت از مواردی هستند که برای ایجاد تغذیه سالم برای مردم به وجود آمده اند.

بیماری های واگیردار مهم ترین عامل به خطر انداختن زندگی بشر است

وی با اشاره به بحث فرهنگ سازی در حوزه سلامت، اضافه نمود: باید در فرهنگ سازی دقت کنیم چرا که امروز در جامعه ای که افراد زیادی از کمبود غذایی رنج می برند، اسراف وجود دارد.به هر حال حوزه سلامت و غذا حوزه های پر منفعتی بوده و افرادی می توانند در این حوزه نفوذ نمایند و با فراوری مواد غذایی نا سالم، سلامت مردم را به خطر بیاندازند پس باید مراقب این عوامل آسیب رسان باشیم و آن ها را از حوزه کاری خود بزداییم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد توضیح داد: غذا یکی از ابتدایی ترین نیازهای زندگی بشر و همه موجودات زنده است و نقش غذا در رشد جسمی و فکری همه انسان ها انکار ناپذیر است همچنین رشد صنعت و کشاورزی مدیون غریزه ساده و ابتدایی گرسنگی است.

دارابی ادامه داد:همه جوامع بشری برای غذا اهمیت ویژه ای قائل هستند چراکه یکی از عوامل انسان سالم است که خود نیز محور توسعه پایدار است و به همین دلیل در این جا گرد هم آمده ایم تا برای مردممان غذای سالم فراوری کنیم.

وی تاکید نمود :علی رغم پیشرفت های زیاد بشر در زمینه های مختلف، سوء تغذیه به عنوان یکی از عوامل آسیب رسان به بشر شناخته می گردد و می توان گفت که 80 درصد مردم دنیا مشغله ذهنی و فکری تغذیه دارند و همین موضوع اهمیت تغذیه سالم را چند برابر می نماید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بستر تغذیه سالم از آب و خاک و هوا تامین می گردد و همین سه عامل می تواند از مؤلفه های آسیب رسان به بشر باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 2573

به "بیماری های واگیردار مهم ترین عامل به خطر انداختن زندگی بشر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری های واگیردار مهم ترین عامل به خطر انداختن زندگی بشر است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید