تدوین سند مرجع فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در شهرری

به گزارش خبرنگاران، فرهاد افشار پیش از ظهر سه شنبه در جلسه هم اندیشی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه گفت: ماموریت اصلی مدیریت شهری فعالیت های خدماتی در شهر است ولی با توجه به اهمیت نگاه اجتماعی، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری نیز بایستی اثربخش تر از پیش و طبق یک برنامه هدفمند اجرا گردد.

تدوین سند مرجع فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در شهرری

افشار با اشاره به اینکه به زودی سند مرجعی برای فعالیت های هدفمند فرهنگی و اجتماعی شهرری تهیه می گردد و به اطلاع عموم می رسد، اضافه کرد: هدف گذاری معین، انتخاب جامعه هدف و سرمایه های اجتماعی موجود در قالب ابزار موجود مهمترین ویژگی های این سند است.

وی به رویکرد مدیریت شهری منطقه 20 با شعار ری شهری ایرانی اسلامی پیش رو اشاره نمود و گفت: بعد از اجرای فعالیت های این سند، پیش رو بودن شهرری در فعالیت های فرهنگی که قطب تاریخی و مذهبی تهران است نمایان خواهد شد.

افشار افزایش بهره وری سازمان در راستای تکالیف محوله را از دیگر اهداف سند فرهنگی اجتماعی شهرری برشمرد و اضافه کرد: اثربخشی فعالیت های فرهنگی در تغییر رفتارهای اجتماعی بروز می نماید به همین جهت ارزیابی این تغییر رفتارها در مدت اجرای فعالیت ها بایستی احصاء گردد تا روند فعالیت ها به صورت مستمر مورد پایش قرار گیرد.

وی ساختارهای اجتماعی محلی که در سال های اخیر شکل گرفته است را ارزشمند برشمرد و گفت: شورایاران، معتمدان محلی، نخبگان اجتماعی، خانه های فرهنگ، سراهای محله از ظرفیت های مهمی هستند که در جهت ارزیابی تاثیرات فعالیت های فرهنگی از این سرمایه های محلی استفاده خواهیم کرد.

افشار با اشاره به اینکه خانه های کارآفرینی و مهارت آموزی کوثر بستر مناسبی برای استقلال مالی نیازمندان محسوب می شوند، اضافه کرد: متقاضیان به صورت یکسان و رویکرد عدالت محوری می توانند به این مراکز دسترسی پیدا نمایند.

بر اساس این گزارش معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20 دارای 6 اداره زیرمجموعه با عناوین فرهنگی، سلامت، آموزش شهروندی، امور بانوان، ورزش، خدمات اجتماعی و توضیح وظایفی از جمله ارتقاء سلامت روان و سواد سلامت شهروندان، ارائه آموزش های شهروندی متناظر با ترویج فرهنگ شهروندی، توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار، رفاه اجتماعی، کارآفرینی، آسیب ها اجتماعی، غنی سازی اوقات فراغت جوانان، ورزش همگانی با هدف افزایش کیفیت زندگی شهروندان و بهبود رفتارهای اجتماعی است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تدوین سند مرجع فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در شهرری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین سند مرجع فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در شهرری"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید