ترخاق: برای حمایت از المپیکی شدن کشتی پهلوانی، به صالحی امیری نامه زدیم

به گزارش مجله میهن، دبیرکل فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی گفت که برای حمایت از المپیکی شدن کشتی پهلوانی، به رئیس کمیته ملی المپیک نامه زده اند.

ترخاق: برای حمایت از المپیکی شدن کشتی پهلوانی، به صالحی امیری نامه زدیم

سلطانعلی ترخاق در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزای مجله میهن درباره واگذاری کشتی پهلوانی به فدراسیون زورخانه ای گفت: دو سال قبل اتحادیه جهانی به همه فدراسیون های عضو ابلاغ کرد هرگونه مسابقه ای که با عنوان کشتی در سراسر جهان برگزار می گردد باید زیر نظر فدراسیون کشتی کشورها باشد و کشتی پهلوانی هم یکی از کمیته های معتبر اتحادیه جهانی است که مسابقاتش همواره در حضور نماینده اتحادیه جهانی برگزار می گردد. فرد شرکت کننده در رقابت های پهلوانی باید مانند آزادکاران و فرنگی کاران لایسِنس اتحادیه جهانی را داشته باشد و بدون بیمه سلامت از اتحادیه نمی تواند در مسابقات شرکت کند.

وی ادامه داد: زمانی که قرار به برگزاری مسابقه ای بین المللی در رشته کشتی پهلوانی باشد همه کشورهایی که دعوتنامه دریافت نموده اند در این خصوص با اتحادیه جهانی در مکاتبه هستند چون می دانند این رشته زیر نظر کشتی است.

ترخاق از کوشش فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی با ریاست علیرضا حیدری برای پیوستن این رشته به بازی های اروپایی که چندی دیگر در بلاروس برگزار می گردد اطلاع داد و تاکید نمود: وقتی ما به دنبال المپیکی کردن کشتی پهلوانی هستیم، باید ابتدا این رشته را به المپیک قاره ای اضافه کنیم. کشتی پهلوانی رشته ملی ما است که در صورت پیوستن به المپیک مدال های زیادی برای ما به ارمغان می آورد. برای پیشبرد کار، باید حتما حمایت کمیته ملی المپیک را داشته باشیم به همین دلیل در زمان ریاست رسول خادم نامه ای به کیومرث هاشمی رئیس وقت کمیته ملی المپیک زدیم. در آن موقع با رئیس کمیته المپیک بلاروس مکاتباتی صورت گرفت که کشتی پهلوانی به بازی های اروپایی که حدود 6 ماه دیگر در بلاروس برگزار می گردد، اضافه گردد.

ترخاق گفت: بعد از حضور سیدرضا صالحی امیری در کمیته ملی المپیک، پیروی آن نامه قبلی، نامه دیگری به کمیته المپیک زدیم و در این خصوص خواهان حمایت شدیم. این موضوع برای توسعه کشتی پهلوانی خیلی اهمیت دارد. علاوه بر بازی های اروپایی، تقاضا داریم که کشتی پهلوانی به مسابقات کشورهای اسلامی که سال 2021 در ترکیه برگزار می گردد نیز اضافه گردد. برای این کار ضروری است کمیته ملی المپیک نامه درخواست و حمایت از کشتی پهلوانی را برای بلاروسی ها و میزبان بازی های کشورهای اسلامی ارسال کند. اینطور که پیگیری کردیم صالحی امیری از شهنازی خواسته موضوع را پیگیری کند و یک هفته است که ما اعلام وصول این نامه را از دفتر دبیرکل کمیته ملی المپیک گرفته ایم.

ترخاق اعلام کرد: فدراسیون زورخانه ای بیش از 15 سال مسئولیت کشتی پهلوانی را داشت و ما 5 سال است که کشتی پهلوانی را زیر نظر خودمان داشته ایم و ببینید در این مدت ما چقدر کار نموده ایم و چقدر خوب است که عملکرد خادم و حیدری مورد آنالیز قرار گیرد. این گروه توانایی بالایی دارد و حیف است حالا که کشتی پهلوانی به اینجا رسیده و شانس المپیکی شدن دارد، در بین دعوای واگذاری، این شانس و موقعیت خوب را از دست بدهد. فرصت زیادی نداریم و کمیته ملی المپیک اگر به بحث المپیکی شدن کشتی پهلوانی فکر می نماید باید هر چه زودتر در این خصوص نامه بزند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 3412

به "ترخاق: برای حمایت از المپیکی شدن کشتی پهلوانی، به صالحی امیری نامه زدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترخاق: برای حمایت از المپیکی شدن کشتی پهلوانی، به صالحی امیری نامه زدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید