تسهیلات ویژه سیل؛ مخصوص واحدهای تخریب شده خراسان جنوبی

به گزارش مجله میهن، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارخراسان جنوبی گفت : تسهیلات ویژه سیل، فقط به واحدهای تخریب شده تعلق می گیرد.

تسهیلات ویژه سیل؛ مخصوص واحدهای تخریب شده خراسان جنوبی

به گزارش مجله میهن، سید کمال الدین میرجعفریان، امروز 23 مهر ماه در نشست کارگروه استانی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده، اظهار کرد: افرادی که منازلشان در مناطق سیل زده استان است اما واحدهای مسکونی شان در سیل آسیبی ندید، نمی توانند از تسهیلات ویژه واحدهای آسیب دیده از سیل استفاده کنند و بگذارند روند کار برای واحدهای آسیب دیده، سریعتر طی شود.

وی به فرمانداران و مسئولان شهرستان ها تأکید کرد: پیگیر روند بازسازی و ساخت واحدهای خسارت دیده از سیل باشند تا کار مردم این مناطق زودتر انجام شود و همچنین جهتهای در معرض سیل را شناسایی و برای رفع تصرفات این مناطق راهکار ارائه دهند تا شاهد اتفاقاتی که در سیل اخیر در استان افتاد، نباشیم.

علی اصغر آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز در این جلسه، تعداد واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل امسال در خراسان جنوبی را که متقاضی دریافت تسهیلات بازسازی و ساخت هستند، 306 واحد اظهار داشت و اضافه نمود: از این تعداد 158 واحد باید تخریب و مجدد ساخته شوند.

وی اظهار کرد: 139 واحد روستایی و یک واحد شهری از این 158 واحد برای دریافت تسهیلات، با بانک ها قرارداد انعقاد کرده اند.

آسمانی مقدم در خصوص روستای سیل زده شیرگ آقا در شهرستان سربیشه گفت: تعدادی از اهالی این روستا متقاضی ساخت واحد تخریب شده شان در همان محل فعلی هستند که با توجه به قرارداشتن این روستا در جهت سیل، ما تسهیلات ساخت را با تعهد خودشان و به شرایط رعایت ایمنی لازم، به آنها پرداخت می کنیم.

وی با بیان اینکه تعدادی از صاحبان واحدهای تخریب شده در این روستا هم متقاضی جابجایی خانه شان به مکان جدید هستند اضافه نمود: این افراد می توانند تا کمتر از 10 روز دیگر که زمین پیش بینی شده در روستای باغستان در فاصله 1800 متری(کمتر از 2 کیلومتر) روستای شیرگ را برای جانمایی واحدهایشان از منابع طبیعی تملک می کنیم، برای معین شدن مکان واحدشان به بنیاد مسکن مراجعه کنند و از تسهیلات ساخت که آماده واگذاری است استفاده کنند.

مدیر کل بنیاد مسکن استان در خصوص تعهد ساخت واحدهای آسیب دیده از سیل هم گفت: وظیفه دولت اعطای تسهیلات است که در این زمینه مسئله ای نداریم اما ساخت واحدها به عهده خود مالکان و مردم است تا علاوه بر استفاده از مشارکت مردمی، منازل آسیب دیدگان با نظارت خود صاحبانشان ساخته شود.

در این نشست فرمانداران شهرستان ها با ارتباط تصویری، گزارشی از روند بازسازی مناطق سیل زده و همچنین شناسایی مکان های در معرض سیل شهرستانهایشان ارائه دادند که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به مسئولان آب منطقه ای دستور داد برای این مکان ها از جمله شهرک صنعتی بیرجند، راهکار ارائه دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 12099

به "تسهیلات ویژه سیل؛ مخصوص واحدهای تخریب شده خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات ویژه سیل؛ مخصوص واحدهای تخریب شده خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید