تفاهم نامه همکاری پایگاه استنادی دنیا اسلام با اندونزی مبادله شد

به گزارش مجله میهن به نقل از پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC)، وزیر تحقیقات، فناوری و آموزش عالی اندونزی روز گذشته 18 مهرماه 96 با حضور در پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام در شیراز یک سند تفاهم همکاری در زمینه همکاری های علمی و تحقیقاتی با پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام مبادله کرد.

تفاهم نامه همکاری پایگاه استنادی دنیا اسلام با اندونزی مبادله شد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

پروفسور محمد ناصر که در راس یک هیات عالی رتبه دانشگاهی از جمله معاون ارتباطات بین الملل خود و نیز روسای دانشگاه های فناوری باندونگ و دانشگاه گاجامادا به شیراز سفر نموده بود، با هدف آشنایی با پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام و نیز خدمات و سرویس های علمی-پژوهشی آن از این پایگاه دیدار کرد.

در مراسم تبادل این تفاهم نامه همچنین علیم الدین، سفیر جمهوری اندونزی در ایران، عباس قنبری باغستان، رایزن علمی ایران در منطقه شرق آسیا ، دکتر ابراهیم گشتاسبی راد، رئیس دانشگاه شیراز و دکتر جلیل مقدسی رئیس دانشگاه صنعتی شیراز نیز حضور داشتند.

پروفسور محمد ناصر، وزیر تحقیقات، فناوری و آموزش عالی طی سخنانی پس از تبادل این تفاهم نامه ضمن ابراز خوشحالی از آغاز همکاری وزارت تحت مدیریت وی و نیز دانشگاه های این کشور با پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام، خواهان حضور قوی تر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اندونزی در ISC و به تبع آن در بین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دنیا اسلام شد.

در این مراسم، دکتر دهقانی رئیس پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام گزارش مفصلی از وضعیت فعلی رشد و توسعه علمی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی اندونزی، مقایسه صندلی و رتبه دانشگاه های اندونزی با سایر کشورهای اسلامی به لحاظ فراوری علم و نیز ارایه نقشه راه آینده توسعه علمی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی این کشور ارایه داد که با استقبال زیاد هیات اندونزیایی از جمله وزیر آموزش عالی این کشور روبرو شد.

این تفاهم نامه در چارچوب سند همکاری منعقده میان دولت جمهوری اندونزی و دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه همکاری علمی فناوری (امضا شده در سال 1393) مبادله شده است.

در تفاهم نامه مذکور بر سه هدف اصلی شامل تشویق همکاری و تبادل اطلاعات و تجربیات در مدیریت انتشارات علمی پژوهشی در حوزه های دارای منافع دو جانبه، تشویق و تسهیل همکاری میان موسسات و سازمانهای مرتبط با تحقیقات به منظور افزایش رویت پذیری مقالات علمی پژوهشی انتشارات علمی در سطح بین المللی و رشد تبادل دانشمندان، متخصصان، اساتید و دانشجویان موسسات و سازمانهای پژوهشی بین دو کشور تاکید شده است.

رئیس پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام سه هفته پیش نیز در سفر به کشور اندونزی یک تفاهم نامه همکاری علمی و تحقیقاتی با وزارت امور دیانت این کشور و نیز 13 دانشگاه بزرگ این کشور از جمله دانشگاه های شبکه محمدیه امضاء نموده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 8709

به "تفاهم نامه همکاری پایگاه استنادی دنیا اسلام با اندونزی مبادله شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه همکاری پایگاه استنادی دنیا اسلام با اندونزی مبادله شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید