کوشش برای افزایش همکاری های تجاری و مالی کرمانشاه و عمان

خبرنگاران: رئیس و جمعی از هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی کرمانشاه در محل سفارت عمان، با سفیر این کشور ملاقات و درباره راه های توسعه همه جانبه روابط کرمانشاه و عمان بحث و گفتگو کردند.

کوشش برای افزایش همکاری های تجاری و مالی کرمانشاه و عمان

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران از کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی کرمانشاه، کیوان کاشفی رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه، در این با سفیر عمان با تاکید بر اینکه رابطه ایران با عمان در میان دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس رابطه ای برجسته است، بر ضرورت تبادل هیئت های طرفین برای افزایش حجم مبادلات تجاری و همکاری در زمینه های یازرگانی تأکید کرد.

وی اضافه نمود: هم اکنون در استان کرمانشاه فعالیت های تجاری و بازرگانی وسیعی جریان دارد که به دلیل هم مرز بودن استان با کشور عراق و همجواری با بخش عرب نشین و کردنشین این کشور، 50درصد صادرات کشور ایران به عراق به وسیله مرزهای کرمانشاه صورت می گیرد.

رئیس اتاق کرمانشاه اضافه نمود: واحدهای صنعتی، کارخانه های فعال و تاجران فراوانی در استان موجود است که روابط تجاری وسیعی با دیگر کشورها، خصوصاً عراق برقرار نموده اند.

کاشفی همچنین به ظرفیت های کشور عمان و کرمانشاه اشاره و اظهار داشت: در برنامه های سالجاری اتاق اعزام و پذیرش هیئت های تجاری و بازرگانی در دستور کار قرار گرفته است و امید است که این سفرها نتایج پربار و توسعه روابط تجاری استان و کشورعمان را در پی داشته باشد.

وی در ادامه به جاذبه های توریستی، ظرفیت های کشاورزی و منابع استان کرمانشاه اشاره و اظهار کرد: پتانسیل های بی نظیر کرمانشاه خصوصا در حوزه های کشاورزی، صنعتی و گردشگری در سال های اخیر پیشرفت های زیادی داشته است.

این مسئول از شیخ یحیی بن عبدالله العریمی، سفیر عمان دعوت کرد تا از ظرفیت های استان بازدید داشته باشد.

کاشفی در خاتمه خواهان ارائه قوانین تجاری، سرمایه گذاری، ثبت شرکت ها، افتتاح حساب و ... جهت آگاهی و اطلاع رسانی به تجار کرمانشاهی شد.

شیخ یحیی بن عبداله العریمی سفیر عمان نیز با ابراز خرسندی از حضور رئیس و هیئت اتاق کرمانشاه گفت: حمایت و پشتیبانی از روابط فیمابین دو کشور از وظایف سفیر است که حضور من نیز در راستای همین وظایف بوده و در آینده ای نزدیک جهت تحکیم روابط به کرمانشاه سفر می کنم.

وی اضافه نمود: در سال های اخیر سطح فضای عمومی کسب و کار در کشور عمان بهبود پیدا نموده و شرکت های ایرانی بسیاری تمایل به سرمایه گذاری در این کشور دارند.

سفیر عمان تاکید نمود: این کشور آمادگی همکاری و هماهنگی جهت پذیرش هیئت های تجاری و مالی از کرمانشاه به صورت مستقل و یا به وسیله جلسات سالیانه کمیسیون مالی ایران و عمان را دارد.

عبدالله العریمی در خاتمه خواهان ایجاد یک پایگاه متشکل از جامعه ایرانی ها در عمان شد و گفت: هرچند شرایط روابط دو کشور در حال تغییر و بهبود است، اما ایجاد این پایگاه می تواند یکی از عوامل مهم توسعه روابط مالی دو کشور باشد.

ب

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 4 شهریور 1398 شناسه مطلب: 8170

به "کوشش برای افزایش همکاری های تجاری و مالی کرمانشاه و عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای افزایش همکاری های تجاری و مالی کرمانشاه و عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید