تلاش ترامپ برای جلوگیری از مهاجرت به آمریکا

به گزارش مجله میهن، رئیس جمهور آمریکا با انتشار یک پیام توییتری اعلام کرد که در صدد است به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، فرمان اجرایی تعلیق موقت مهاجرت به ایالات متحده آمریکا را به امضا درآورد.

تلاش ترامپ برای جلوگیری از مهاجرت به آمریکا

به گزارش گروه بین الملل مجله میهن، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با انتشار یک پیام توییتری از تصمیم خود برای امضای یک فرمان اجرایی به منظور تعلیق موقت مهاجرت به آمریکا با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

وی در این پیام توییتری خود توضیح داد: با توجه به حمله دشمن نامرئی (کروناویروس) و همچنین لزوم حفاظت از مشاغل شهروندان بزرگ آمریکا، من فرمان اجرایی تعلیق موقت مهاجرت به ایالات متحده آمریکا را به امضا درمی آورم.

بنا به گزارش شبکه بی بی سی، طی روزهای اخیر با توجه به تداوم تظاهرات ها در چندین ایالت آمریکا در اعتراض به ادامه قرنطینه در این کشور، فرماندار ایالت میشیگان که شاهد بزرگترین تجمعات اعتراضی به قوانین قرنطینه بوده، از ترامپ درخواست کرد تا معترضان را به آرامش دعوت کند و از آنها بخواهد که به خانه های خود بازگردند.

هواداران ترامپ به تشویق او در روزهای اخیر برای اعتراض به مقررات مربوط به خانه ماندن، در چندین ایالت آمریکا دست به اعتراض زدند. همچنین بعد از آن که فرماندار ایالت ویسکانسین مدت محدودیتها را تمدید کرد، فراخوان راهپیمایی آزاد در این ایالت در روز 24 آوریل (پنجم اردیبهشت ماه) اعلام شده است.

روز جمعه دونالد ترامپ در رشته توییتهایی مردم را به آزادسازی ایالتهایی که به دست دموکراتها اداره می شوند، فراخواند. پس از آن در ایالتهای مینه سوتا، میشیگان و ویرجینیا که ترامپ نام برد، تظاهرات علیه مقررات خانه نشینی انجام شد.

طبق جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده تا روز گذشته (دوشنبه)، دستکم 792 هزار و 913 نفر در ایالات متحده آمریکا به کروناویروس آلوده شده و 42 هزار و 517 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 تیر 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 19428

به "تلاش ترامپ برای جلوگیری از مهاجرت به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش ترامپ برای جلوگیری از مهاجرت به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید