توسعه اقتصادی با کمک صادرات محصولات شرکت های نوپا ، 6 شرکت دانش بنیان صادرکننده نمونه تقدیر می شوند

به گزارش مجله میهن، رئیس مرکز سازمان توسعه و تجارت گفت: کمک به شرکت های دانش بنیان و های تک کمکی برای توسعه تجارت و توسعه اقتصادی خواهد بود.

توسعه اقتصادی با کمک صادرات محصولات شرکت های نوپا ، 6 شرکت دانش بنیان صادرکننده نمونه تقدیر می شوند

به گزارش گروه فناوری مجله میهن، حمید زادبوم رئیس مرکز سازمان توسعه و تجارت در مورد شرایط صادراتی کنونی کشور گفت: در حال حاضر بیشتر صادرات کشور کالا هایی با ارزش افزوده پایین است. اگر تجارت و اقتصاد را به سمت تولید کالا های با ارزش افزوده بالاتر هدایت کنیم منجر به توسعه اقتصادی خواهد شد.

وی ادامه داد: به صورت کلی محصولات دانش بنیان و مبتنی بر فناوری است که ارزش افزوده بالاتری نسبت به کالا های دیگر ایجاد می کنند؛ بنابراین استفاده از این محصولات ضمن کاهش خام فروشی موجب توسعه اقتصادی کشور هم می شود باید به صادرات محصولات با ارزش افزوده بیشتر و یا به عبارت دیگر های تک تاکید کنیم.

رییس مرکز سازمان توسعه و تجارت تاکید کرد: باید برای شرکت های دانش بنیان بستر تولید بیشتر فراهم شود، زیرا این شرکت های کوچک ارزش افزوده بزرگی را برای کالا های ایرانی فراهم می کنند. در مقایسه بین حجم صادرات شرکت های ایرانی شاید شرکت های بزرگ حجم صادرات بیشتری داشته باشند، اما شرکت های دانش بنیان با اضافه کردن ارزش کوچک به محصول ارزش افزوده بالاتری برای آن ها ایجاد می کنند.

از نگاه ما کمک به شرکت های دانش بنیان و های تک کمکی برای توسعه تجارت و توسعه اقتصادی خواهد بود بنابراین وظیفه ما کمک به شرکت های دانش بنیان است.

زاد بوم گفت: بر همین اساس در سال روز ملی صادرات در مراسم انتخاب صادرکننده نمونه از بین 44 شرکت برتر صادراتی، از 6 شرکت دانش بنیان صادرکننده نمونه تقدیر خواهد شد. علاوه بر آن چهار شرکت کوچک که نتوانستند در رقابت ها حضور داشته باشند، اما عملکرد قابل قبولی از نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داشتند نیز تقدیر خواهد شد تا محرکی برای شرکت های کوچک دانش بنیان شده تا در رقابت سال آینده صادرکننده نمونه کشوری شرکت کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 12041

به "توسعه اقتصادی با کمک صادرات محصولات شرکت های نوپا ، 6 شرکت دانش بنیان صادرکننده نمونه تقدیر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه اقتصادی با کمک صادرات محصولات شرکت های نوپا ، 6 شرکت دانش بنیان صادرکننده نمونه تقدیر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید