فراوری علم باید منجر به تغییر رو به رشد زندگی مردم گردد

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: اگر بتوانیم ایده پردازی نموده و به جوانان در این بخش اجازه فعالیت دهیم، قطعا کوشش ها منجر به ایجاد اشتغال و رفتن به سمت اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی به کشورهای دیگر خواهد شد.

فراوری علم باید منجر به تغییر رو به رشد زندگی مردم گردد

علیرضا شغلی در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان زنجان، در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: جهانی امروز، جهانی فراوری شتابان و روزافزون علم و فناوری است. در چنین جهانی که منبعی از اطلاعات و انبوهی از علم که هر روز بر حجم آن در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی اضافه کرده می گردد، هرگونه تصمیم گیری و اقدام عملی بدون پژوهش و بدون اتکا به دانش و شناخت، قطعا به بیراهه خواهد رفت.

وی با بیان اینکه پژوهش و فناوری ضامن توسعه و رشد ملت ها است، تصریح کرد: ایران در فراوری علم صندلی 15 جهان را دارد که این رتبه بسیار خوبی است؛ چرا که توانسته ایم به رغم وجود مسائل مالی و تحریم که علیه این کشور در جهان وجود دارد، همچنان این صندلی را حفظ کنیم.

وی اضافه کرد: همواره به یاد داشته باشیم فراوری علم باید منجر به تغییر رو به رشد زندگی مردم گردد که این کار مستلزم توجه به پژوهش کاربردی، حل مسائل مختلف، ارتباط صنعت با دانشگاه و نقش پژوهش به عنوان موتور محرک توسعه جدی تر گرفته گردد.

این مسئول یادآور شد: متاسفانه ایران برخلاف فراوری دانش در موضوع فناوری صندلی خوبی در جهان و خاورمیانه ندارد که در این امر باید به عرصه هایی چون ایده پردازی، تجاری سازی، ایده سازی فناوری صورت گیرد و حمایت بیشتر از شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد صورت گیرد.

شغلی اعلام کرد: اگر بتوانیم ایده پردازی کنیم و به جوانان در این بخش عرصه مناسب بدهیم، منجر به ایجاد اشتغال و رفتن به سوی اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی به کشورهای دیگر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 2545

به "فراوری علم باید منجر به تغییر رو به رشد زندگی مردم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری علم باید منجر به تغییر رو به رشد زندگی مردم گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید