توکلی: ثبت نام آزمون سراسری سال 99 از فردا، 16 بهمن ماه شروع می گردد

به گزارش مجله میهن، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام آزمون سراسری سال 99 از فردا، 16 بهمن ماه شروع می گردد و تا 24 بهمن ماه ادامه دارد.

توکلی: ثبت نام آزمون سراسری سال 99 از فردا، 16 بهمن ماه شروع می گردد

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران گفت: ثبت نام برای کنکور سراسری 1399 از فردا 16 بهمن آغاز می گردد و تا پنجشنبه 24 بهمن ادامه دارد.

وی اضافه نمود: ثبت نام برای شرکت در کنکور سراسری سال 99 به منظور پذیرش دانشجو در رشته های با آزمون دوره های روزانه، نوبت دوم شبانه، نیمه حضوری، مجازی و پردیس های خودگردان دانشگاه ها، دانشگاه پیغام نور، موسسات آموزشی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته های با آزمون دانشگاه آزاد منحصراً به وسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

وی ادامه داد: داوطلبان در مهلت معین شده باید نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. همچنین دفترچه راهنما و همچنین اطلاعیه تکمیلی در مورد ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه ها برای سال 1399 همزمان با آغاز ثبت نام به وسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دسترس است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: کلیه داوطلبان واجد شرایط می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند. اخذ دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی، دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی فوق دیپلم دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که تا 31 شهریور 99 اخذ شده باشد، از مدارک مورد احتیاج است.

وی توضیح داد: گزینش دانشجو در رشته های با آزمون کنکور سراسری 99 بر اساس نمره کنکور و سوابق تحصیل معدل دیپلم، صورت خواهد گرفت. داوطلبانی که دارای دو مدرک دیپلم هستند می توانند بر اساس شرایط اعلام شده در دفترچه اقدام نمایند.

توکلی اعلام کرد: هر داوطلب بدون در نظر دریافت نظام آموزشی خود می تواند نظام آموزشی که می خواهد آزمون دهد را بر اساس جداول مربوطه انتخاب کند.

وی توضیح داد: کنکور سراسری 99 در روز های 12 و 13 تیرماه سال 1399 در حوزه های امتحانی برگزار می گردد و کارت ورود به جلسه رشته های با آزمون کنکور از 9 تیر ماه سال 99 بر روی سایت این سازمان سنجش قرار می گیرد داوطلبان تا 11 تیر ماه فرصت دارند نسبت به دریافت پرینت کارت خود اقدام نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش در انتها اعلام کرد: کارنامه اولیه این آزمون دهه دوم مرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد و داوطلبان به صورت اینترنتی می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. نتیجه نهایی کنکور 99 در دهه دوم شهریور ماه به وسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 3 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 15724

به "توکلی: ثبت نام آزمون سراسری سال 99 از فردا، 16 بهمن ماه شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توکلی: ثبت نام آزمون سراسری سال 99 از فردا، 16 بهمن ماه شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید