جذابترین جشن های اسپانیا

به گزارش مجله میهن، اسپانیا یا بهتر بگوییم سرزمین گاو بازها با همه شگفتی هایی که دارد همه ساله مقصد بسیاری از گردشگرانی است که به دیدن جذابیت های متفاوت علاقه دارند. در این سرزمین کهن، جشنواره هایی برگزار می گردد که ریشه در سنت و فرهنگ مردمان آن دارد. جشنواره هایی که مردم بومی و حتی گردشگران را دور هم جمع میکند تا از دیدن آنها در کنار هم لذت ببرند. برای همین ما هم در این مقاله میخواهیم به معرفی بعضی از جذابترین جشن های اسپانیا بپردازیم تا در صورت سفر و خرید تور اسپانیا از دیدن آن ها لذت ببرید.

جذابترین جشن های اسپانیا

معرفی جشن های جذاب اسپانیا

جشن گوجه فرنگی La Tomatina

جشن گوجه فرنگی یا لاتوماتینا یکی از جشنواره های جذاب و پرطرفدار در اسپانیا است که از سال 1940 تا به حال در شهری به نام بانول برگزار میگردد. در مورد تاریخچه این مراسم، منابع متفاوتی وجود دارد اما بیشتر این منابع به درگیری میان تماشاچیان و شرکت کنندگان در مراسم رژه سال 1945 اشاره نموده اند. از شگفتی های این جشنواره میتوان به حضور مردم از سراسر دنیا برای شرکت در لاتوماتینا اشاره نمود. در جشنواره گوجه فرنگی، شرکت کنندگان با پرتاب گوجه یکدیگر را هدف قرار میدهند و لحظات شادی را برای هم رقم میزنند. این جشنواره همه ساله در آخرین چهارشنبه ماه آگوست برقرار میگردد و حدود 10 هزار شرکت کننده را جذب خود می نماید.

جالب است بدانید افرادی که در این جشنواره شرکت میکنند، لباس سفید و یا روشن به تن میکنند و بعد از گذشت چند ثانیه با سیلی از گوجه فرنگی که به سمتشان پرتاب میگردد، روبرو میشوند. در جشنواره لاتوماتینا، همه ساله صدها تن گوجه فرنگی به هدر می رود و البته بعد از خاتمه مراسم، تمامی آنها از روی شرکت کنندگان و سطح شهر پاکسازی می گردد.

جشن سن فرمین La Fiesta de San Fermin

جشن سن فرمین، جشنی با آسیب های بسیار در اسپانیا که برای همه مردم دنیا شناخته شده است. یکی از جشن هایی که همه ساله در اسپانیا برگزار میگردد و باعث شده همه با دیدنش به یاد اسپانیا بیفتند، جشن گاوبازی یا همان سن فرمین است. سن فرمین یکی از جالبترین جشن های اسپانیا است که همه ساله از تاریخ 6 تا 14 جولای برگزار میگردد و حدود 400 سال نیز قدمت دارد. در مورد تاریخچه این مراسم باید بدانید که در گذشته مبلغِ دینی به نام سن فرمین در بین مردم زندگی می نموده که توسط رومیان گردن زده می گردد و توسط گاوها در سطح شهر چرخانده شده است.

همچنین طبق گفته هایی که از آن موقع بدست آمده، زنی با لباس سفید به یاری این شخص می آید و همین امر باعث شده تا افراد زیادی در این مراسم لباس سفید رنگ بپوشند. در این جشنواره افراد زیادی از جای جای دنیا حضور میابند و از دیدنش لذت می برند. همچنین فرایند این مراسم به این شکل است که از ساعت 8 صبح در تاریخ های 6 تا 14 جولای، 12 گاو در میان مردم رها میگردد و شرکت کنندگان به صورت دسته جمعی آغاز به فرار و دویدن میکنند. البته از آسیبهایی که این جشن همه ساله از خود به جای میگذارد هم نباید بگذریم و با این حال سن فرمین به عنوان یکی از محبوبترین جشنهای اسپانیا در میان مردم شناخته می گردد.

سامانا سانتا The Holy Week از جذابترین جشن های اسپانیا

هفته مقدس یا سامانا سانتا از دیگر جشن هایی است که در اسپانیا برگزار میگردد. این جشن که در شهرهای مالاگا، وایادولید، سویل و لئون برقرار می گردد، از جذابترین مراسم مذهبی در اسپانیا است. در این جشن، تعداد زیادی از زنان و مردان به خیابان ها می آیند و در حالی که راهپیمایی میکنند، مجسمه حضرت مسیح را در دست میگیرند و به سمت کلیسای جامع میفرایند و بازمیگردند. حضور در این مراسم برای همه مردم از جمله افراد غیر مذهبی جذاب بوده و برای همین گردشگران متعددی را به خود جذب نموده است. این مراسم در آخرین هفته از ایام عید پاک برگزار میگردد و برای همین نامش را هفته مقدس نام گذاری نموده اند.

جشن فالز Falles

جشن فالز که به جشن عروسک های غول پیکر نیز معروف است، هواداران زیادی در اسپانیا دارد. فالز جشنی است که همه ساله در شهر والنسیا برگزار میگردد و تمامی مردم ساکن این شهر و البته گردشگران در آن شرکت میکنند. این جشن که در فهرست دنیای یونسکو نیز نامش ثبت شده، فستیوالی است که در مدت یک هفته و با حضور عروسکهای غول پیکر در سطح شهر برگزار میگردد. جالب است بدانید که هر کدام از این عروسک ها به یک نمادی عظیم در بین مردم شهرت دارند و برخی از آنها برگرفته از کارکترهای عروسکی هستند. همچنین، در طول این مراسم، همه روزه و در ساعت 14 نمایشی عظیم برگزار می گردد که اغلب با موزیک و آتشبازی همراه است.

آتش بازی سنت جان Festival of Sant Joan، از جذابترین جشن های اسپانیا

آتش بازی سنت جان، جشنی هیجان انگیز همچون مراسم چهارشنبه سوری ما ایرانیان است که در تاریخ 19 تا 24 ژوئن در کشور اسپانیا برگزار می گردد. ساختن تپه و سکویی برای پریدن از روی آتش، بی شباهت به مراسم چهارشنبه سوری نبوده و در شهرهای شلوغ اسپانیا نیز هواداران زیادی دارد. لازم به ذکر است که این جشن در تمامی روستاها و شهرهای کوچک تر نیز به رسمیت شناخته می گردد و مردم بسیاری به شرکت در این جشن به همراه اعضای خانواده خود علاقه مند هستند.

0

منبع: دلتابان
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 24 شهریور 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 21760

به "جذابترین جشن های اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذابترین جشن های اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید