جزئیات حمله مسلحانه به خودرو حامل زندانیان در میناب

به گزارش مجله میهن، افراد مسلح به مینی بوس حامل زندانیان در میناب حمله کردند و تعدادی از محکومان در بند را فراری دادند. این حادثه ظهر شنبه در حالی رخ داد که محکومان در راستا بازگشت از دادگاه به ندامتگاه این شهر بودند.

جزئیات حمله مسلحانه به خودرو حامل زندانیان در میناب

به گزارش شهروند، سه خودروی پژو با چند سرنشین مسلح این نقشه فرار را اجرا کردند. با این حال مقامات قضائی و انتظامی به جزئیات این حادثه اشاره ای نکرده اند، اما گفته می گردد بیشتر زندانیان از اشرار مسلح و سابقه داری هستند که طی چند عملیات جداگانه به بازداشت پلیس درآمده بودند.

هنوز تعداد دقیق زندانیان متواری و هویت آن ها اعلام و کسی هم در این زمینه بازداشت نشده است. اما بعضی رسانه ها مدعی هستند که یکی از زندانیانی که در این درگیری مسلحانه پیروز به فرار شد، همان کسی است که سال گذشته یکی از فرماندهان انتظامی میناب را به شهادت رسانده بود. این شرور سابقه دار که پلیس از او به عنوان یکی از قاچاقچیان شناخته شده جنوب کشور نام برده بود، مهر ماه سال گذشته بازداشت شد.

آن طور که منابع محلی می گویند این عملیات فرار با درگیری مسلحانه سرنشینان چند خودرو شروع شد و درنهایت هم آن ها پیروز شدند تا مینی بوس حامل زندانیان را پس از چند دقیقه تیراندازی متوقف نمایند و زندانیان را فراری دهند. ظاهرا این نقشه برای همان متهم معروف برنامه ریزی شده بود که سال گذشته ستوان یکم حجت الله دشتبانی را به شهادت رسانده بود. در آن حادثه قاچاقچیان مواد مخدر با مأموران ایست بازرسی شهید چغازردی شهرستان میناب درگیر شدند و در حین تیراندازی فرمانده این پاسگاه به ضرب گلوله به شهادت رسید. به دنبال آن حادثه پلیس به طور ویژه پیگیری پرونده را در دستور کار قرار داد و پس از دستگیری تعدادی از اشرار حاضر در آن درگیری پیروز شد که متهم اصلی را طی عملیاتی فنی و پیچیده در شهر یزد دستگیر کند.

حالا با گذشت نزدیک به یک سال از آن حادثه ظاهرا قاچاقچی سابقه دار پیروز شده از چنگال قانون بگریزد.

آن طور که افراد بومی می گویند، اشرار مسلح در حین فرار در حوالی ایست و بازرسی سرنی نیز بار دیگر با نیرو های پلیس درگیر شدند، با وجود این آن ها باز هم پیروز به فرار شدند.

هم اکنون یگان های مختلفی از پلیس های تخصصی استان هرمزگان در حال تجسس و پیگیری برای دستگیری این متهم فراری هستند. در فیلم کوتاهی هم که از این حادثه منتشر شده، تنها مینی بوس آبی رنگی دیده می گردد که در حاشیه جاده متوقف شده و مأموران پلیس هم در اطراف آن دیده می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 12 مرداد 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 20474

به "جزئیات حمله مسلحانه به خودرو حامل زندانیان در میناب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات حمله مسلحانه به خودرو حامل زندانیان در میناب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید