جوشاندن زیاد شیر افلاتوکسین را از بین می برد؟

به گزارش مجله میهن، یک متخصص تعذیه و رژیم درمانی ادعای مطرح شده در مورد وجود سم افلاتوکسین در شیر مصرفی صنعت لبنیات کشور را هیاهو دانست و آن را عامل ایجاد استرس و تشویش اذهان عمومی مطرح کرد.

جوشاندن زیاد شیر افلاتوکسین را از بین می برد؟

به گزارش، رضا غیاثوند با تاکید بر اینکه با این هیاهوی ایجاد شده در جامعه موافق نیستم، اظهار کرد: این اتفاق تنها استرس را در جامعه زیاد می نماید و به هیچ وجه صحت ندارد.

وی اضافه نمود: در وهله اول باید بدانیم که تمام شیر های موجود (شیر های فله ای و سنتی و پاستوریزه) دارای افلاتوکسین هستند، اینکه شیر افلاتوکسین دارد یا نه مهم نیست، بلکه میزان این سم نباید از حد استاندارد تجاوز کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر اینکه منکر وجود این سم در شیر نیستم، توضیح داد: میزان این ماده در حد استاندارد های آمریکا و ایران است.

غیاثوند ادامه داد: مقدار افلاتوکسین M 1 در شیر طبق استاندارد داخلی کشور بین 50 الی 60 نانوگرم در هر لیتر است. زمانی که این حد مجاز را با استاندارد کدکس CODEX (کمیسیون بین الملل کدکس مواد غذایی) اروپا مقایسه کنیم، کمی بالاتر است. استاندارد اروپا کمی سختگیرانه تر است و میزان افلاتوکسین شیر کمتر از 50 نانوگرم در هر لیتر محاسبه می گردد.

این متخصص تعذیه و رژیم درمانی اضافه نمود: زمانی که نمونه شیر های ایران را با استاندار های امریکا مقایسه کنیم، حتی یک نمونه شیر آلوده هم نداریم، زیرا به طور متوسط بر اساس استاندار های ایران بین 100 نانوگرم در هر لیتر و در امریکا بین 500 نانوگرم در هر لیتر است.

غیاثوند فرایند وجود افلاتوکسین در شیر های ایران را نسبت به سال های گذشته رو به کاهش گفت و گفت: آنالیز 50 مطالعه در 10 سال گذشته در ایران نشان می دهد که میزان این سم در مجموع در نمونه شیر های ایران رو به کاهش بوده است.

به گفته وی در نمونه هایی که از کارخانه های معتبر ایران گرفته می گردد، کمتر از یک درصد آلودگی وجود دارد.

غیاثوند افزود: با توجه به اینکه مصرف شیر در ایران کمتر از اروپا است، حتی با وجود اینکه میزان افلاتوکسین در ایران کمی از استاندارد اروپا هم بیشتر است، خطر جدی سلامت مردم ایران را تهدید نمی نماید.

جوشاندن زیاد شیر افلاتوکسین را از بین نمی برد

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد جایگزینی شیر های فله ای به جای شیر های پاستوریزه، گفت: این ادعا که شیر های سنتی سالم تر از شیر های پاستوریزه هستند، ادعایی کذب است. زیرا با توجه به اینکه این نمونه شیر از یک گاوداری تهیه می گردد و احتمال اینکه آن گاوداری میزان آلودگی بالاتری داشته باشد، وجود دارد، درنتیجه ریسک آلودگی در این شیر ها بالاتر است.

وی با بیان اینکه تصور اینکه فکر کنیم با جوشاندن بیشتر شیر های فله ای و سنتی می توان میزان این سم را از بین برد، کاملا اشتباه است، توضیح داد: افلاتوکسین تحت تاثیر حرارت از بین نمی رود، همانطور که در نمونه های استریل نیز وجود دارد. جوشاندن بیش از حد شیر به مواد مغذی موجود در شیر از جمله ویتامین B 2 یا ریبوفلاوین آسیب می زند.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 16 اسفند 1398 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 15444

به "جوشاندن زیاد شیر افلاتوکسین را از بین می برد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوشاندن زیاد شیر افلاتوکسین را از بین می برد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید