حسابهای کاربری مرتبط با داعش در شبکه تیک تاک بسته شد

به گزارش مجله میهن، شبکه اجتماعی مشهور چینی موسوم به تیک تاک نزدیک به 24 حساب کاربری در این شبکه را به اتهام انتشار محتواهایی مرتبط با گروه تروریستی داعش حذف کرده است.

حسابهای کاربری مرتبط با داعش در شبکه تیک تاک بسته شد

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، روزنامه وال استریت ژورنال گزارش کرد، ویدیوهای منتشر شده از سوی این حسابهای کاربری اقدام به انتشار تصاویر خشونت آمیز نظیر چرخاندن چند جسد در خیابانهای مناطق سابقاً اشغال شده از سوی داعش و همچنین انتشار پیامهای تبلیغ برای جذب نیرو به این گروه تروریستی کرده اند.

بر طبق گزارش این روزنامه آمریکایی، برخی از ویدیوهای مربوط به این حسابهای کاربری ظاهراً در ماه گذشته میلادی به رغم تلاشهای آمریکا برای مقابله با داعش در عراق و سوریه انتشار یافته اند. اوایل سال جاری میلادی این گروه تروریستی آخرین نواحی تحت اشغالش را نیز در سوریه از دست داد.

یک سخنگوی شرکت صاحب این شبکه اجتماعی چینی به وال استریت ژورنال اظهار کرد، این شرکت، تیمی را برای حذف کاربران خطاکار از این شبکه منصوب کرده است اما در عین حال تاکید کرد که این مشکل در کلیت صنعت کاری آنها وجود دارد.

او خاطر نشان کرد: ما با یک چالش گسترده در سطح صنعت کاری خود روبرو هستیم که اقدامات یک سری عاملان بدی که فعالانه به دنبال دور زدن تدابیر محافظتی هستند باعث پیچیدگی بیشتر چالش شده اما ما تیمی را داریم که با نهایت تلاش به دنبال مقابله با رفتارهای شرارت آمیز در شبکه تیک تاک است.

این سخنگو اظهار کرد: ما حساب های کاربری شرور و هر گونه موارد مربوط به آنها را به مجرد شناسایی کردن، برای همیشه حذف کرده و ما همچنان به توسعه بیشتر و قدرتمندتر ساختن تدابیر کنترلی خود به هدف شناسایی فعالیتهای مشکوک ادامه می دهیم.

شبکه اجتماعی تیک تاک در چین یکی از محبوبترین شبکه ها به ویژه در میان جوانان است و معمولاً محتواهای سیاسی منتشر شده در آن را حذف می کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 12588

به "حسابهای کاربری مرتبط با داعش در شبکه تیک تاک بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسابهای کاربری مرتبط با داعش در شبکه تیک تاک بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید