حسرت سه وزنه بردار ایران از نداشتن پارتی در مسابقات جهانی!

فدراسیون جهانی وزنه برداری به چهار نفر از 79 ورزشکاری که نمی توانند در مسابقات جهانی2018 شرکت نمایند، اجازه وزنه زدن داد.

حسرت سه وزنه بردار ایران از نداشتن پارتی در مسابقات جهانی!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از insidethegames، در حالی که فدراسیون جهانی وزنه برداری (IWF) به 79 وزنه بردار اجازه نداد در مسابقات جهانی 2018 شرکت نمایند اما ناگهان هیات اجرایی فدراسیون جهانی تصمیم گرفت برای چهار وزنه بردار استثنا قائل گردد. در جلسه هیات اجرایی با یک رای مخالف، به چهار وزنه بردار کشور میزبان یعنی ترکمنستان اجازه داده شد در مسابقات جهانی شرکت نمایند.

این رای هیات اجرایی برخلاف قوانین فدراسیون جهانی است و قوانین IWF به وضوح اعلام نموده فقط ورزشکاران واجد شرایط می توانند در مسابقات جهانی شرکت نمایند.

اما اکنون از 79 ورزشکاری که نتوانستند دوره سه ماهه خود را به عنوان ورزشکار فعال در لیست آنتی دوپینگ کامل نمایند، چهار نفرشان که از وزنه برداران ترکمنستان هستند، مستثنی و به لیست نهایی اضافه شدند.

هر چند که این چهار نفر در گروه A اوزان خود قرار ندارند و شانسی برای کسب مدال نخواهند داشت اما طبق قانون نباید اجازه شرکت در مسابقات جهانی به آنها داده می شد.

عمرگلی هاندریف (گروه C دسته 61 کیلوگرم)، پیرگلی پیرگلیف و عزت بیک مردویف (گروه C دسته 89 کیلوگرم) و اویز اویزف (گروه B دسته 102 کیلوگرم) نفراتی هستند که اجازه حضور در مسابقات جهانی به آنها داده شد.

به گزارش خبرنگاران، تیم ایران به همین دلیل که سه وزنه بردار آن(علیرضا سلیمانی، محمد زارعی و همایون تیموری) دوره سه ماهه خودرا کامل ننموده بودند، اجازه حضور در مسابقات جهانی را نداشتند و از این رو تیم ایران با ترکیب ناقص و هشت نفره در مسابقات جهانی شرکت کرد.

حتی در کنگره فدراسیون جهانی هم علی مرادی به این قانون و نپذیرفتن اسامی برخی ورزشکاران انتقاد کرد با این حال باز هم اسامی سه وزنه بردار ایران مورد پذیرش قرار نگرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اسفند 1397 بروزرسانی: 25 اسفند 1397 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 1670

به "حسرت سه وزنه بردار ایران از نداشتن پارتی در مسابقات جهانی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسرت سه وزنه بردار ایران از نداشتن پارتی در مسابقات جهانی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید