خبرنگاران هشدار مسئولین کرواسی برای پیشگیری از افزایش مبتلایان به ویروس کرونا

به گزارش مجله میهن، بلگراد- خبرنگاران- داوور بوژینویچ معاون نخست وزیر، وزیر کشور و رییس ستاد مقابله با بحران ویروس کرونا و دیگر مقام های مسئول کرواسی برای پیشگیری از افزایش مبتلایان به ویروس واگیر کووید-19 هشدار دادند که هرگونه سهل انگاری و رعایت نکردن تدابیر مقابله با کرونا ممکن است عواقب دشواری در پی داشته باشد.

خبرنگاران هشدار مسئولین کرواسی برای پیشگیری از افزایش مبتلایان به ویروس کرونا

به گزارش پنجشنبه شب پایگاه های اینترنتی کرواسی، بوژینویچ گفت: در هر مورد جدید ویروس کرونا، باید اقدام های فوری و محدود کننده ارتباط با افراد صورت گیرد اما در حال حاضر اوضاع خوب است.

وی اضافه کرد: ما روی احیای مالی، گردشگری و عادی سازی زندگی اجتماعی نیز تمرکز کردیم اما احتیاط و هوشیاری را باید در نظر داشته باشیم.

بر اساس آخرین داده های دریافت شده، 47 مورد جدید از ابتلا به کرونا در شهرهای مختلف کرواسی مشاهده شده است.

تا صبح روز پنجشنبه، مبتلایان به ویروس کرونا در کرواسی دو هزار 460 نفر، جان باختگان یکصد و هفت نفر و بهبودیافتگان دو هزار 145 نفر گزارش شده است.

همچنین در 10 روز گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر کرونا در کرواسی گزارش نشده است و بدین ترتیب 89 درصد از مبتلایان به کرونا بهبود یافته اند.

تشدید مقررات ورود به کرواسی

با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در منطقه، تدابیر مقابله با ویروس کرونا در کرواسی نیز تشدید شد.

ستاد مقابله با بحران کرونا در کرواسی خاطرنشان کرد: تمامی مسافرانی که از کشورهای صربستان، بوسنی و هرزگوین، کوزوو و مقدونیه شمالی وارد کرواسی می شوند باید 14 روز در قرنطینه خانگی بسر ببرند. این دستور العمل شامل مسافران ترانزیتی نخواهد شد.

همچنین این ستاد، داشتن ماسک در فضای بسته و وسایل حمل و نقل عمومی را الزامی کرد.

هم اکنون شهروندان 10 کشور عضو اتحادیه اروپا یعنی اسلوونی، مجارستان، اتریش، چک، اسلواک، استونی، لیتوانی، لتونی، آلمان و لهستان می توانند بدون محدودیت وارد کرواسی شوند.

اقتصاد کرواسی مدت ها درگیر تبعات منفی موج اول کرونا خواهد بود و احتمال ورود موج دوم کووید -19 در پاییز سال جاری نیز در این کشور انتظار می رود و در این رابطه مقام های کرواسی تدابیری به لحاظ مالی اتخاذ نموده اند.

ویلی بروش وزیر بهداشت کرواسی پیشتر در گفت و گو با ایندکس رسانه خبری در زاگرب در پاسخ به این پرسش که اگر موج دوم کرونا شیوع پیدا کند، کرواسی شاهد چه اقداماتی خواهد بود؟، گفت: اگر موج دوم شبیه موج اول بوده و جهش یافته نباشد، آمادگی ما بیشتر است و پاسخ ما متفاوت خواهد بود.

وی اضافه کرد: هیچکس هنوز نمی داند که آیا موج دوم ویروس کرونا قطعی است و یا خیر. تعیین نیست که به چه شکل و ابعادی ما را تهدید خواهد نمود. البته ما با فرض رخ دادن موج دوم و سناریوهای مختلف برنامه ریزی نموده ایم.

بروش همچنین به مزیت کرواسی در مبارزه با موج جدید ویروس کرونا در صورت شیوع آن، گفت: اکنون تجربه و دانش بیشتری در خصوص تاثیر ویروس بر بیماران داریم، بسیار احتمال دارد که پاسخ ما به موج دوم ویروس کووید-19 هم شباهت زیادی به موج اول داشته باشد.

کرواسی در سال 2009 به ناتو و در سال 2013 به اتحادیه اروپا پیوست.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 31 مرداد 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 21054

به "خبرنگاران هشدار مسئولین کرواسی برای پیشگیری از افزایش مبتلایان به ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدار مسئولین کرواسی برای پیشگیری از افزایش مبتلایان به ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید