خبرنگاران کرونا نشست های شورای امنیت را لغو کرد

به گزارش مجله میهن، تهران- خبرنگاران- شورای امنیت سازمان ملل متحد همه نشست های این هفته را از بیم شیوع ویروس کرونا لغو کرد.

خبرنگاران کرونا نشست های شورای امنیت را لغو کرد

شبکه خبری سی ان ان گزارش داد سفیر چین در سازمان ملل متحد که ریاست دوره ای شورای امنیت را بر عهده دارد، اظهار داشت که همه نشست های این هفته این شورا لغو شده است.

به گفته سفیر چین، با وجود لغو جلسات شورای امنیت، مباحث جاری در سازمان ملل در این هفته برقرار بوده و این سازمان همچنان به روی دیپلمات ها و رسانه ها باز است.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد روز جمعه از کارکنان خود خواسته بود که به علت شیوع کرونا نزدیک به یکماه از طریق دورکاری وظایف خود را انجام دهند.

گوترش اظهار داشت از روز دوشنبه 16 ماه مارس تا 12 آوریل از منازل خود کارها را انجام دهند، مگر اینکه حضور آنها در مقر سازمان ملل متحد ضروری باشد.

این تصمیم پس از آن اجرا شده است که یکی از دیپلمات های فیلیپین که روز دوشنبه هفته گذشته در یکی از نشست های این سازمان حضور داشته، آزمایش کرونایش مثبت اعلام شد.

علاوه بر سازمان ملل متحد، بسیاری از نمایندگی های کشورهای مختلف هم اعلام کرده اند ساعات کاری و همچنین تعداد دیپلمات های خود را کاهش داده اند و آنها هم به صورت دور کاری فعالیت خواهند کرد.

پیش از این هم دبیرکل سازمان ملل متحد ورود گردشگران و بازدیدکنندگان را از ترس کرونا ممنوع کرده بود که گفته می شود این تصمیم بالغ بر 400 هزار دلار درآمد در ماه مارس را کاهش داده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد هم اظهار داشت تمام جلسات این مجمع در هفته پیش رو لغو شده است.

نیویورک مقر سازمان ملل متحد یکی از شهرهای آمریکا است که بیشترین درگیری را با شیوع ویروس کرونا دارد. تا به امروز یکهزار و 374 نفر در ایالت نیویورک مبتلا به کرونا شناسایی شده اند که از این تعداد، 644 مورد مربوط به شهر نیویورک است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 17426

به "خبرنگاران کرونا نشست های شورای امنیت را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا نشست های شورای امنیت را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید