خبرهای تازه از افزایش حق مسکن کارگران

به گزارش مجله میهن، خبرنگاران : یک عضو شورای عالی اشتغال گفت: حق مسکن کارگران که قرار است 200 هزار تومان افزایش یابد این هفته در دولت تصویب می گردد.

خبرهای تازه از افزایش حق مسکن کارگران

جهت دریافت خدمات درب ورودی ساختمان ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش مجله میهن به نقل از فارس، شورای عالی کار در خردادماه به اتفاق نمایندگان دولت، نمایندگان کارگران و نمایندگان کارفرمایان تصویب کردند حق مسکن کارگران برای امسال از یکصد هزار تومان به 300 هزار تومان افزایش یابد و در آن موقع اعلام شد این مصوبه از تیرماه امسال اجرا می گردد، اما این مصوبه شورای عالی کار باید طبق قانون در هیأت دولت هم تصویب گردد.

قرار بود هفته گذشته در هیأت دولت مورد آنالیز قرار گیرد که ظاهراً نوبت به این دستورکار نرسید. در این زمینه خبرنگار فارس با آیت اسدی نماینده کارگران در شورای عالی کار تماسی گرفت و گفت حق مسکن کارگران که قرار بود 200 هزار تومان افزایش یابد، خبری نشد، که وی گفت قرار است این هفته در دولت تصویب گردد.

نماینده کارگران در شور ای عالی کار گفت: همه کارگران مشمول بیمه تأمین اجتماعی و کارگران کشور که حدود 13 میلیون نفر بیمه شده اصلی هستند، مشمول حق مسکن کارگران می شوند.

پیش از این مقامات دولتی گفته بودند مصوبه شورای عالی کار و کمیته های تخصصی در واقع یک نوع پیشنهاد است و تا زمانی که این مصوبه در دولت به تصویب نرسد، جنبه قانونی و اجرایی پیدا نمی کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 11 مرداد 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 20462

به "خبرهای تازه از افزایش حق مسکن کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای تازه از افزایش حق مسکن کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید