خنثی سازی حربه های جنگ اقتصادی دشمن با تقویت دیپلماسی اقتصادی

محمدمهدی مفتح در مصاحبه با خبرنگاران، با تاکید بر اهمیت توجه به دیپلماسی اقتصادی در شرایط جنگ اقتصادی دشمن، گفت: در شرایط فعلی توجه به تقویت دیپلماسی اقتصادی بسیار حائز اهمیت است و باید با همه کشورهای جهان به استثنای کشورهایی چون رژیم اشغالگر قدس که آنان را به رسمیت نمی شناسیم، ارتباط اقتصادی داشته باشیم.

خنثی سازی حربه های جنگ اقتصادی دشمن با تقویت دیپلماسی اقتصادی

وی تاکید نمود: به جای دلبستن به کشورهایی که به وعده های خود پایبند نیستند، باید با کشورهای همسو مراودات تجاری خود را تقویت کنیم؛ در این زمینه ضروری است، در راستای افزایش تعاملات تجاری با کشورهای همسایه و اسلامی، اقدامات بیشتری صورت گیرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید نمود: برای برون رفت از شرایط تحریم، تقویت دیپلماسی اقتصادی اهمیت بسیار زیادی دارد و باید مسئولان وزارت خارجه در این زمینه فعال تر عمل نمایند.

مفتح یادآور شد: علاوه بر ضرورت افزایش مراودات اقتصادی با کشورهای همسو در شرایط تحریم، ضروری است بر ظرفیت های داخلی خودمان هم تکیه کنیم و آن ها را به فعلیت برسانیم؛ تکیه بر ظرفیت های درون زا و افزایش سطح کمی و کیفی تولیدات داخلی، از مهم ترین اقداماتی است که باید در این شرایط مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دولت باید اقداماتی اساسی در راستای توجه به ظرفیت های داخلی کشور انجام دهد، گفت: با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و تقویت دیپلماسی اقتصادی، بسیاری از حربه های دشمن در جنگ اقتصادی خنثی می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 9 بهمن 1397 شناسه مطلب: 1056

به "خنثی سازی حربه های جنگ اقتصادی دشمن با تقویت دیپلماسی اقتصادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خنثی سازی حربه های جنگ اقتصادی دشمن با تقویت دیپلماسی اقتصادی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید