دانشگاه های جوان در رشته های خاص ظرفیت سازی نمایند

وزیر علوم در دانشگاه حضرت معصومه(س) گفت: باید دانشگاه های جوان از ظرفیت خود در رشته های خاص و با استفاده از آینده پژوهی استفاده نمایند تا اثرگذار باشند.

دانشگاه های جوان در رشته های خاص ظرفیت سازی نمایند

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیش از ظهر امروز در جلسه با هیئت علمی و هیئت امنای دانشگاه حضرت معصومه (س) قم گفت: دانشگاه دخترانه حضرت معصومه (س) بعنوان یک دانشگاه جوان، راستا طولانی تا رسیدن به نقطه رضایتمندی دارد و قطعا باید در این زمنیه کوشش های بیشتری صورت گیرد.

وی اضافه نمود: وظیفه وزارت علوم، حمایت های اقتصادی و معنوی از دانشگاه حضرت معصومه (س) در جهت گسترش و پیشرفت این دانشگاه است؛ کیفی سازی آموزشی دانشگاه حضرت معصومه (س) از اولویت های وزارت علوم در این دانشگاه است.

وزیر علوم بیان نمود: از دانشگاه های جوان انتظار نمی رود که مانند دانشگاه های باسابقه کشور خروجی داشته باشند، ولی این انتظار وجود دارد که دوره های آموزشی با کیفیت بالا ارائه گردد تا زمینه پیشرفت و گسترش فراهم گردد.

وی ادامه داد: این که الگوی تمام دانشگاه ها، تبدیل شدن به دانشگاه جامعی مانند دانشگاه تهران گردد، درست و دست یافتنی نیست، زیرا تحولات گسترده ای در حوزه علم رخ می دهد و نمی توان به سرعت خود را با تحولات منطبق کرد، بر همین اساس باید دانشگاه های جوان در رشته های خاص با استفاده از آینده پژوهی از ظرفیت خود استفاده نمایند تا بتوانند اثرگذار باشند.

غلامی توضیح داد: ایجاد شبکه علمی بین دانشگاه های استان و سپس در حوزه منطقه ای در اولویت واقع شده است و به زودی اجرایی خواهد شد. تمام دانشگاه های استان با موضوع دانشگاه مادر عضو شبکه علمی دانشگاه های استان خواهند شد. طبق این ساماندهی، برنامه های علمی و اجرایی به صورت بهتری در دانشگاه های استانی مدیریت خواهد شد.

وی اظهار داشت: جهان در حوزه علوم تحقیقات به سرعت در حال تحول است و ما نیز باید با این تحولات همراه شویم، در غیر این صورت در سالیان آینده دانشگاه های کشور در چند علم و رشته عقب افتاده فعالیت خواهند کرد که باعث بی انگیزگی جوانان می گردد.

غلامی تاکید نمود: باید به خوبی جهانی آینده را رصد کنیم و باید جوانان را برای آینده آماده کنیم و این احتیاج به برنامه ریزی و کوشش گسترده دارد تا بتوانیم در جهانی علم اثرگذار باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 9 دی 1398 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 13373

به "دانشگاه های جوان در رشته های خاص ظرفیت سازی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه های جوان در رشته های خاص ظرفیت سازی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید