درخواست حبس های طولانی مدت برای رهبران جدایی طلب کاتالونیا

دادستان اسپانیا مجازات 25 سال حبس برای معاون سابق رئیس منطقه کاتالونیا و همین طور 17 سال حبس برای هشت تن دیگر از رهبران استقلال طلب این منطقه درخواست کرد.

درخواست حبس های طولانی مدت برای رهبران جدایی طلب کاتالونیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روزنامه ال پایس اسپانیا امروز جمعه در گزارشی نوشت: دادستان اسپانیا برای اوریل خونکوئراس، معاون رئیس سابق کاتالونیا تقاضای مجازات 25 سال حبس را مطرح نموده و هشت تن دیگر از رهبران این منطقه نیز با درخواست مجازات 17 سال حبس روبرو شده اند.

پیش از این دادگاه عالی اسپانیا دستور داده بود که رهبران سابق کاتالونیا به اتهام شورش و اختلاس در اعتبارات دولتی از بابت اقداماتشان بعد از همه پرسی استقلال سال 2017 محاکمه شوند.

این گزارش در آستانه اولین سالگرد زندانی کردن فعالان استقلال طلب کاتالونیایی که از بعد از همه پرسی استقلال اکتبر 2017 رخ داد، انتشار یافته است.

کارلس پوجدمون رهبر سابق کاتالونیا که هم اکنون در تبعید در بلژیک زندگی می نماید در اظهار نظر درباره وضعیت این منطقه اخیرا وعده داده است که نهادی با نام شورای جمهوری به رهبری او تشکیل خواهد شد تا امور این منطقه را به دست بگیرد.

در تاریخ اول اکتبر 2017 کاتالونیا یک همه پرسی استقلال برگزار کرد که در آن 90 درصد به نفع استقلال از اسپانیا رای دادند اما این همه پرسی با محکومیت و واکنش شدید دولت اسپانیا روبرو شد و بعدا دولت اسپانیا پارلمان کاتالونیا را منحل بیان کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 24 اسفند 1397 شناسه مطلب: 1649

به "درخواست حبس های طولانی مدت برای رهبران جدایی طلب کاتالونیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست حبس های طولانی مدت برای رهبران جدایی طلب کاتالونیا"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید