درخواست عجیب ترامپ از وزیر خارجه سابق آمریکا درباره رضا ضراب

به گزارش مجله میهن، رئیس جمهور آمریکا وزیر خارجه سابق خودش را تحت فشار قرار داده و از او خواسته وزارت دادگستری را به برطرف اتهام از یک تاجر ایرانی-ترکیه ای مجاب کند.

درخواست عجیب ترامپ از وزیر خارجه سابق آمریکا درباره رضا ضراب

به گزارش گروه سیاسی مجله میهن، یک رسانه آمریکایی بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) گزارش داده دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سال 2017 رکس تیلرسون، وزیر خارجه سابق خودش را تحت فشار قرار داده و از او خواسته وزارت دادگستری را به برطرف اتهام از رضا ضراب، تاجر ایرانی-ترکیه ای مجاب کند.

وبگاه شبکه خبری بلومبرگ نوشته تیلرسون با درخواست ترامپ مخالفت نموده و گفته که انجام این کار مداخله در تحقیقات از رضا ضراب به شمار می رود. سایر افرادی که در دفتر کار ترامپ حضور داشته اند از این درخواست او شوکه شده اند. ضراب، موکل رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ بوده است.

تیلرسون فوراً مخالفت خودش را یک بار دیگر به جان کلی، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید ابراز نموده و گفته که این درخواست غیرقانونی است.

پرونده رضا ضراب در آن موقع در یک دادگاه فدرال در نیویورک به اتهام دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران تحت آنالیز بود. او رودی جولیانی را برای دفاع از خودش به خدمت گرفته بود. جولیانی گفته برای یافتن یک راهکار دیپلماتیک برای موکلش چندین بار از مقام های آمریکایی یاری خواسته است.

درخواست ترامپ از تیلرسون تازه ترین رویدادی است که سبک او در اداره دولت و تمایلش برای کنار گذاشتن روال های معمول و پیگیری امور از کانال های غیرمعمول را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 11905

به "درخواست عجیب ترامپ از وزیر خارجه سابق آمریکا درباره رضا ضراب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست عجیب ترامپ از وزیر خارجه سابق آمریکا درباره رضا ضراب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید