درخواست فرماندار تهران از شهروندان: به متکدیان یاری نکنید

به گزارش مجله میهن، فرماندار تهران به اشاره به امکانات و تجهیزات در مجتمع های فوریت های اجتماعی تهران برای جمع آوری متکدیان از مردم خواست از یاری به متکدیان خودداری نمایند.

درخواست فرماندار تهران از شهروندان: به متکدیان یاری نکنید

عیسی فرهادی، فرماندار تهران در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به فراهم شدن همه امکانات و تجهیزات در مجتمع فوریت های اجتماعی برای جمع آوری متکدیان از سطح شهر تهران؛ گفت: با همکاری و تعامل دستگاه های ذیربط در این حوزه که نمایندگان انها در این مجتمع حضور دارند می توانیم جمع آوری متکدیان به عنوان یک اسیب اجتماعی در شهر تهران را در آینده نزدیک اجرایی کنیم.

وی اضافه کرد: در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند مشارکت شهروندان هستیم. اگر مردم قبول نمایند که تکدی گری عملی زشت است و در دین اسلام هم نکوهیده شده و به متکدیان یاری ننمایند، قطعاً حل این معضل بسیار سریع تر و آسان تر انجام خواهد شد. وی ادامه داد: برای نهادینه کردن فرهنگ یاری نکردن به متکدیان باید از ظرفیت های مختلف بهره ببریم که در این میان مدارس در بحث آموزش به دانش آموزان و اولیا، شهرداری، دانشگاه ها و مساجد نقش بسیار مشخص نماینده ای دارند.

به گفته وی، تکدی گری درآمد قابل توجهی برای متکدیان دارد، لذا تنها با مشارکت شهروندان مقابله با این آسیب اجتماعی به نتیجه خواهد رسید، در حقیقت هر جا شهروندان در بحث آسیب های اجتماعی حضور پیدا نموده اند، نتایج و اثرات خوبی به دنبال داشته است.

فرماندار تهران کوشش برای کاهش آسیب های اجتماعی را از وظایف دستگاه های مرتبط با این حوزه خواند و اضافه کرد: 12 دستگاه طبق قانون شورای عالی اداری موظفند به این امور رسیدگی نمایند و مجتمع فوریت های اجتماعی نیز با همین هدف تشکیل شد تا هماهنگی و تعامل میان این دستگاه ها ایجاد گردد که امروز کار خود را دنبال می نماید، اما باید تقویت گردد تا به نتایج مطلوب دست پیدا کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 3413

به "درخواست فرماندار تهران از شهروندان: به متکدیان یاری نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست فرماندار تهران از شهروندان: به متکدیان یاری نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید