دریافت وام ودیعه مسکن با ضمانت سهام عدالت، کسر از حقوق یا سفته

به گزارش مجله میهن، معاون وزیر راه و شهرسازی درباره جزئیات وام ودیعه با سقف 50 میلیون تومان گفت: افرادی که حقوق ثابت دارند و خانواده های تحت پوشش نهادهای حمایتی در تهران وام 50 میلیون، در شهرهای عظیم 30 میلیون و در شهرهای کوچک 15 میلیون تومان تسهیلات با سود 13 درصد دریافت می نمایند.

دریافت وام ودیعه مسکن با ضمانت سهام عدالت، کسر از حقوق یا سفته

جهت دریافت خدمات ساخت ویلای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

محمود محمودزاده با بیان اینکه سقف این وام 20 هزار میلیارد تومان است از محل تسهیلات کرونا پرداخت می گردد، ادامه داد: معین ننموده ایم که سهم هر استان و کلان شهری چه مقدار خواهد بود و معین سهم هم نمی کنیم.

او درباره مراحل ثبت نام وام ودیعه مسکن گفت: از هفته بعد جزئیات و مراحل نام نویسی برای دریافت وام اجاره در سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی TEM.MRUD.ir اعلام می گردد و متقاضیان می توانند در آن ثبت نام نمایند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که چه کسانی مشمول دریافت این تسهیلات می شوند، گفت: اولویت با خانواده های کم درآمد است و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی با معرفی نامه این نهادها می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند. افرادی که حقوق ثابت دریافت می نمایند هم با ارائه فیش حقوقی از افرادی هستند که می توانند مشمول این وام شوند.

محمودزاده اضافه کرد: در این خانواده هایی که حقوق ثابت دریافت می نمایند اولویت با افرادی است که بیشترین تعداد فرزند و کمترین دریافتی را داشته باشند.

او با بیان اینکه زوجینی که سال جاری ازدواج نموده باشند هم در اولویت قرار دارند، تأکید کرد: این وام به مجردها تعلق نمی گیرد و همچنین کسانی که شغل آزاد دارند هم در اولویت پرداخت این تسهیلات نیستند البته اگر منابع مازاد در اختیارمان قرار بگیرد افراد با مشاغل آزاد هم می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره میزان اقساط پرداختی هم گفت: درباره نحوه پرداخت این وام که مبلغ آن به مالک ارائه گردد یا به مستأجر، بانک مرکزی در حال تصمیم گیری است اما مستأجر فقط اقساط سود آن را پرداخت خواهد نمود که برای وام 50 میلیون تومانی با سود 13 درصد قسط هرماه تقریباً 540 هزار تومان است.

محمودزاده ادامه داد: هر 50 میلیون تومان معادل 1.5 میلیون تومان اجاره است بنابراین 540 هزار تومان به معنای پرداخت یک سوم اجاره خواهد بود به عبارت دیگر مستأجر دوسوم قدرت پرداخت اجاره بیشتری خواهد داشت.

او با بیان اینکه مستأجران برای دریافت این وام نیازی به ضامن ندارند، گفت: مستأجران واجد شرایط یا به وسیله معرفی نامه نهادهای حمایتی یا با گواهی کسر از حقوق یا حتی در رهن گذاشتن سهام عدالت می توانند این وام را دریافت نمایند و درنهایت ضامن گزینه آخر خواهد بود و اگر هیچ یک از این موارد ذکر شده را نداشته باشند، باید برای دریافت وام به بانک ضامن معرفی نمایند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: ثبت نام ها برای دریافت وام ودیعه از هفته آینده شروع می گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 10 مرداد 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 20432

به "دریافت وام ودیعه مسکن با ضمانت سهام عدالت، کسر از حقوق یا سفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت وام ودیعه مسکن با ضمانت سهام عدالت، کسر از حقوق یا سفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید